Банки зможуть позичати гроші у НБУ під менші проценти. Регулятор на чверть відсотка знизив ставку «овернайт». Отримати гроші на добу під заставу державних паперів фінустанови зможуть під 9 процентів. А незабезпечені кредити обходитимуться банкам у 11 відсотків річних.

Микола Івченко, експерт фінансового ринку. «Чтобы снизить ставку по кредитованию надо видеть снижение инфляции или проблемы с ликвидностью. Чтоб і поддержать ликвидность. Сейчас эти два фактора появились, и НБУ пошел на стандартную процедуру снижения ставки».

Зниження відбулося вперше за півтора року. І цим регулятор дає знак ринку про поліпшення ситуації. Тобто - у теорії, згодом мають зменшити і реальні ставки банків. Бо НБУ своїм зниженням намагається  підштовхнути  кредитування бізнесу.    

Борис Кушнірук, експерт фінансового ринку. «Багато банків не стільки нарощували кредитування промисловості оскілки почали видавати споживчі кредит. Чи буде зниження цієї ставки - для них не так принципово. Але є банки які принципово відмовляються займатися споживчим кредитуванням . І для них зв’язок між ставками національного банку і кредитними можуть бути більш суттєвими».

Фінансисти не виключають, що незабаром НБУ знизить і облікову ставку. Якщо це відбудеться, значить регулятор переконався у ціновій стабільності. Тобто не боїться інфляції.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 693