Ринок нерухомості не дочекався іпотечних позик. Обіцяна активізація - обернулась згортанням. Процес триває другий місяць поспіль. За прогнозами банкірів - так буде до кінця року. Два роки в урядових кабінетах говорили про необхідність прискорити іпотечне кредитування. З кінця 2010-го банки почали запускати відповідні програми. Як тільки НБУ на початку осені взявся активно вилучати гривню й обмежувати ліквідність по системі - давати гроші перестали.

Андрій Осипов, начальник відділу роздрібних кредитних продуктів. «Багато банків які діяли на ринку іпотечного кредитування призупиняють програми або скорочують. Так до кінця року і ми прогнозуємо, що іпотечні програми будуть призупинені».

У системі - гострий дефіцит гривень. Залишки на коррахунках банків періодично зменшуються до рівня - вдвічі нижчого, ніж потрібно для нормальної роботи. Компенсувати цю нестачу, взялИсь за рахунок високих ставок за депозитами пересічних украЇнців. І це миттєво позначилось на ціні позик.

Костянтин Вайсман, голова правління комерційного банку. «На сегодня ипотека представляет бридж кредитование. Это не есть классической возможной ипотекой. Когда люди берут по низким ставкам и на длительное время. Ипотека, когда идет порядка 18% - это дорого. А банк не может дешевле, когда ставка по депозитам по 15%».

Наразі іпотечні позики вже подорожчали на 2-5 процентів. Порівняно із серпнем та вереснем цього року. І це ще не межа.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 760