Іпотечні ставки від початку 2011-го виросли, як на дріжджах. 15-16 відсотків річних – нині справжня знахідка. Деякі банки дають на будівництво чи купівлю житла кредити аж під 20 процентів. Одна з причин – офіційна заборона на видачу позик іноземною валютою. А національна у скарбницях фінустанов майже відсутня. Із 20-ти великих гравців ринку нині дозволити собі видавати гроші під іпотеку можуть близько п'яти. Інші ж такі програми на певний час просто згорнули. Ті, що мають кошти - з початку року оформили не багато угод. У одному з комерційних банків кажуть: до них прийшло всього 500 позичальників. Середня сума кредиту – 300-400 тисяч гривень. Якщо потрібні гроші – приготуйтесь принести довідку з місця роботи із зазначенням стажу. А ще – документ про ваші доходи. Фінансові установи раді багатим клієнтам, заробіток яких сягає 20-ти тисяч гривень. Якщо ж раптом поповните лави безробітних – банк може піти вам на поступку. Скажімо, зробити реструктуризацію заборгованості або навіть знизити ставки. Можливі й інші варіанти. Найжорсткіший - переоформлення заставної нерухомості на нового власника.      

Олександр Охріменко, президент українського аналітичного центру. «Новий власник звертається до вас із проханням у термін 30-ти днів звільнити це приміщення або заключити із ним договір на оренду. Тому що ви живете у чужому приміщенні. Якщо ви у термін 30-ти дні відмовляєтесь , він звертається в суд , і суд приймає рішення силою вас виселити, але при цьому вказує, у яке приміщення вас повинні переселити».

Найкраще брати кредит частковий. Тобто, якщо вам на покупку квартири чи будинку не вистачає лише невеликої суми і ви точно знаєте, що зможете її виплатити. Тоді банки оформлять вам кредит на всю суму, але візьмуть аванс від 10-ти до 80-ти відсотків вартості житла. Терміни виплати можуть сягати 20-ти років. У деяких фінустановах віддавати позичене можна і достроково – без усіляких штрафів. Найвигідніше обирати так звану плаваючу ставку.

Дмитро Мусієнко, член правління комерційного банку. «Ставка идёт фиксированная на первый год. Со второго года у нас ставка превращается в плавающую. Мы привязывались к ставке по депозитам. Нашего банка шестимесячным, плюс определённая маржа, которую банк изначально закладывал. Вступили в силу изменения к Гражданскому Кодексу. Теперь все ставки будут привязываться к украинскому индексу ставок по депозитам физических лиц.»

Банкіри вірять: скоро ринок іпотеки знову оживе. Статися це може вже у серпні 2012-го року. Якщо фінустанови назбирають достатню кількість гривні, ставки впадуть до докризових 15-ти відсотків. Олена Лоскун, Олесь Орєшков. Телеканал UBR.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1162