Іпотеку тимчасово закривають. Іще три банки припинили видавати кредити на купівлю житла. Хтось тільки на первинному, а хтось і на вторинному ринку. Банкіри пояснюють - їм не вигідні такі позики.

Дмитро Дребот, заступник голови правління комбанку : " Банк должен обеспечить актив на долгий срок. Очень сложный вопрос, когда ми видим элементарную динамику на межбакне. Посмотрите на динамику ставок в течении этого года. Она в районе 30% месячный ресурс. Говорить о кредитовании реального сектора, тем более по ипотеке нет оснований".

Читайте також : Ипотека или призрак далекого прошлого

На сьогодні лише формуються перші умови для можливого кредитування. Уже понад тиждень у розпорядженні фінустанов є 25 мільярдів гривень. Якщо так триватиме хоча б півтора - два місяці - є шанс на відновлення іпотечного кредитування.

Василь Невмержицький , заступник голови правління комбанку : " Возврат к кредитованию недвижимости в первую очередь системными банками - это будет вторая половина зимы. И больше всего, что это будет конец февраля".

Банки пропонують іпотеку під 30% річних

Крім глобальних чинників, на вартість майбутніх позик можуть вплинути зміни до законодавства. Приміром, щодо придбання і реєстрації помешкань. Якщо такі послуги подорожчають у півтора-два рази, банкам доведеться змінювати умови кредитування або першого внеску. На сьогодні середня ставка іпотечної позики - 20 % на нові квартири. І тридцять - на вторинному ринку.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, Google+, Facebook, Instagram.

Теги: банки ипотека банковский сектор
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1971