Продавати частину валютної виручки експортерів можуть змусити вже з 1 грудня. Експерти припускають Нацбанк запровадить нововведення як тільки президент підпише закон. Експортерів  зобов’яжуть  реалізувати на внутрішньому ринку половину виручки.  Не пізніше, як за 5 днів після виконання контракту. А не через півроку.  Як було досі. Та останні швидше за все шукатимуть спосіб, як не виконувати  вимоги регулятора.

Відкладати валюту на рахунки чи купувати за неї гривні? Експортер уже не хазяїн своїх грошей: як скаже Нацбанк - так і буде - вирішили депутати й ухвалили  відповідний закон. За даними НБУ, наші експортери тримають у закордонних банках до 9 мільярдів доларів. Якби вони продали на вітчизняному  ринку хоча б третину цих коштів - курс національної валюти не похитнувся б, а валютні заощадження держави вціліли б.

Дивіться також : В українській рекламі заборонили розцінки в доларах та євро

Олександр Охріменко, аналітик банківського ринку : " На сьогоднішній момент десь приблизно 3-4 мільярда доларів вони залишаються на рахунках експортерів і дуже часто залишаються не в Україні, а за кордоном . Тепер вони будуть зобов'язані цю валюту повернути, продати на міжбанк. Національний банк зможе не продавати валюту, а навпаки купувати, щоб збільшувати золотовалютні резерви".

Нині у резервах Нацбанку 26 мільярдів 700 мільйонів  доларів. До критичної позначки національних запасів залишається позбутися ще двох із половиною мільярдів. Тож є сенс змусити експортерів здати свою валютну виручку.  Тим часом, банкіри застерігають, якщо продадуть одразу всю - стільки валюти на ринку може обвалити курс долара. А різке подорожчання гривні теж нікому не вигідне.

Премаркет: Резких колебаний не ожидается

 Дмитро Власов, заступник голови правління Комбанку : " Естественно экспортёры будут искать схемы  для избежание  требований  НБУ по продаже выручки.   Экспортеров  много.  Все равны. Но есть равное.  И кому-то придется  продавать выручку,  а  кто-то  сможет уйти  от обязательства продавать, договорившись  с власть имущими".

Читайте також : Запрет указывать цены на товары в валюте соответствует Конституции

До речі, подібний механізм в Україні уже діяв у 90-ті та на початку 2000-двохтисячних років. Він допоміг суттєво збільшити резерви країни. Але різниця була в тому, що Нацбанк тоді не регулював ситуації. Продавати половину виручки - було тотальною вимогою для всіх без винятку експортерів. Норма обов'язкового продажу валюти нині діє у Казахстані та Азербайджані. Час від часу такі обмеження запроваджує і Росія. Припускають, що в Україні НБУ це зробить уже найближчими днями. Не виключено, що і з 1 грудня.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: валюта банки выручка
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1173