Курс гривні не дає спокою не лише пересічним українцям, державним очільникам і вітчизняним фахівцям. А й іноземним експертам. Як визначили аналітики Німецької консультаційної групи з питань економічних реформ, курс гривні має бути на рівні 8.40 грн.  

Гривня у 2012-му має девальвувати до позначки  8.40 грн. Це середнє значення вирахували експерти німецької консультативної групи  за трьома різними методиками. Зниження курсу національної валюти до такого рівня має забезпечити незмінність міжнародних резервів і дозволить урівноважити платіжний баланс, вважають іноземні радники.

Ерік Найман, експерт фінансового ринку: «Они привели среднюю оценку разных специалистов. Валютный курс не есть главным инструментом для борьбы за нейтральное сальдо платежного баланса. Это один из инструментов. Важнее - есть мировая экономика». 

Курс гривні насамперед залежатиме від попиту  на вітчизняний експорт. Та  цін на  нього. Приміром, якщо ціни на сталь та агропродукцію впадуть, то з ними – і валютна виручка. Ослабне і гривня. Та навпаки. Підвищення цін та попиту посилять гривню. 

Роман Горбачов, ЗАступник голови правління комерційного банку: «В ближайшем проигнозируеморм периоде. Идет определенное замедление тенденций. И те отрасли економики котоыре у анс задействованы , те металлуцргия , и химия. аграрии, те понятно что стоимость на сырье материалы на готовую продукцию, будут снижаться».

З урахуванням цих тенденцій іноземці і радять наблизити курс до певного врівноваженого значення. Тобто 8,40 грн. Саме ця цифра виявилася середньою з-поміж тих значень, які отримали трьома способами обрахунку. А загальний діапазон коливань варіювався - від 8,05 грн до 9,42 грн. 

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 2834