Пограбування у Донецьку банківського відділення, яке сталося 29 грудня, майже місяць обговорювали у пресі та на вулицях. У здавалося б захищеній установі, яка обслуговує винятково VIP-клієнтів, серед білого дня розстріляли п'ятеро людей: чоритьох працівників та охоронця приватної фірми. Крапку в цій історії не поставили й досі.  

Олександр Сугоняко, президент Асоціації українських банків:

«Це був бандитський напад і я вважаю, що тут не доопрацювання в охоронній системі більше, ніж у банківській галузі, якби там був присутній міліціонер з ДСО, ще один труп був би.» 

Щоб хоч якось заспокоїти людей Віктор Янукович доручив Міністерству внутрішніх справ та НБУ посилити безпеку банків. Прозвітувати про виконану роботу перед главою держави вони мали до 1 січня. Півтора місяці потому Нацбанк відповів на наш офіційний запит досить лаконічно:

«Заплановані зміни щодо посилення заходів безпеки фінустанов зараз у роботі. Скоріш за все вони будуть прийняті на початку березня 2012-го. Тому надання коментаря наразі є передчасним.»

Держава мусить давати банкам не лише директиви, а й гроші на підвищення безпеки, переконаний екс-заступник голови НБУ Олександр Савченко.

Олександр Савченко, екс-заступник голови НБУ: «Збільшити патрулювання міліції навколо банків і відділень. Це теж нормально, це функція держави. Банки сплачують податки, на ці податки утримується міліція відео нагляд тотальний треба зробити будь-якого відділення і місцевості навколо.»

В Україні працюють близько 20 тисяч регіональних відділень, для більшості з них, особливо невеличких, тримати охоронця економічно невигідно.

Олександр Сугоняко, президент Асоціації українських банків: «Який смисл, якщо в касі 5 тисяч чи тисячі, ставити міліціонера, який коштує втричі дорожче немає сенсу. Також влаштовувати перестрілку, установка дуже проста – зберегти життя людей.»

Попри кризу, за останні 3 роки 10 провідних українських банків витратили понад мільярд гривень на поліпшення безпеки. На статистику скоєння злочинів це майже не вплинуло – щороку правоохоронці фіксують близько 100 спроб пограбування фінустанов. А от показник розкриття цих дій не те що нульовий – його просто немає. Прогалини заповнюють лише резонансі випадки, такі як у Донецьку, коли заплющити очі чиновники просто не можуть – надто вже муляють людські жертви і суспільне занепокоєння.

 

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 566