Європейські банки накопичують ліквідність. Обсяг їх коштів, що знаходяться на депозитах в європейській центральній установі вже зріс 297 мільярдів євро. Ще два дні тому сума складала  200 мільярдів.  

Світові фінанси та економіка повертаються у 2009 рік. Цей прогноз лунає вже щодня. І дедалі більше експертів визнають – друга хвиля кризи починається. І факт накопичення європейськими банками на своїх рахунках величезних сум – один із доказів.

Олег Устенко, виконавчий директор Фонду Блейзера. «То что происходит в мире особенно в ЕС сложно назвать обычным словом турбулентность. То чем характерно поведение участников рынка и финансового и фондового - это можно назвать реально – паника».

Накопичено 297 мільярдів євро – це максимальний показник за останні півтора року. Для європейських банків вже не є перспективним кредитування чи інші інвестиції. І фінустанови і їх клієнти бояться що заходів, до яких вдається влада країн Єврозони, було недостатньо для подолання боргової кризи.

Борис Тимонькін, голова правління комерційного банку. «Клиенты перестали тратить деньги. Известный пример с Apple, у которого 76 млрд. долл. на корсчетах в банках. Практически вся выручка заморожена, инвестиций нет, а деньги копятся и копятся. Все большие компании Европы, которые прибыльно работали в этой же ситуации».

Заморожені кошти бізнесу та банків на тлі необхідності скорочення державних видатків ведуть економіку Старого світу до стійкої стагнації, вважають фахівці. Для України це небажаний прогноз. Бо 40 відсотків нашого експорту іде в Європу.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 752