Перший день зими став справді особливим для жителів найбільшого міста Казахстану. В Алма-Аті запустили перше метро. На цю подію чекали цілих 20 років.

У Казахстані нарешті запустили перше метро. Підземку будували цілих двадцять років. Загальна довжина гілки – вісім із половиною кілометрів. Проїхати від початку до кінця лінії можна в середньому за дванадцять хвилин. Потяги ходитимуть з періодичністю у двадцять. А в час-пік – кожні десять хвилин. Усього на лінії розташували сім станцій. Першим пасажиром алма-атинського метрополітену став президент республіки Нурсултан Назарбаєв.

Нурсултан Назарбаєв, президент Казахстану: "Даже в условиях кризиса, я не останавливал финансирование объекта. Волновались мы, расстраивались, но я ни на секунду не останавливал, потому что это удобство, когда мы будем перевозить в сутки триста тысяч человек. А за год сто десять миллионов человек".

Вартість однієї поїздки в метро Алма-Ати коштує пів долара. У перший день роботи новим траспортом скористалися 11 тисяч пасажирів. Близько восьми тисяч придбали жетони. Ще три тисячі казахів купили смарт-карти. Для багатьох жителів країни відкриття підземки стало справжньою подією.

Кірмізі, пенсіонерка: "Двадцать лет. Я думала, что я не доживу. Но Бог дал мне дожить".

Уряд Казахстану вже взявся будувати другу гілку метрополітену. На ній облаштують п’ять станцій. В експлуатацію обіцяють ввести за 5-6 років.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 644