Американські фондові індекси, що почали торги вівторка в мінусі, перейшли до зростання після виходу статистики по споживчій довірі яка значно перевершила очікування аналітиків. 

Індекс Dow Jones підріс на 0,26% . Індекс широкого ринку S & P 500 додав 0,30% . Високотехнологічний NASDAQ підвищився на 0,28%.

За даними аналітичної компанії Conference Board, індекс довіри споживачів до економіки США в грудні виріс до 64,5 пункту з переглянутого убік зниження показника за листопад у 55,2 пункту. Показник виявився значно кращим за прогнози аналітиків, що чекали його підвищення лише до 58,5 пункту з початкового показника листопада в 56 пунктів.

Сьогодні врешті після тривалих святкових вихідних відкрились Європейські ринки. Вони передусім відігравали динаміку бірж США, ще до закриття 23 грудня зростанням було на тлі макроекономічних новин. Але торги проходили при низькому обсязі, так як Лондонська біржа сьогодні все ще закрита.

На відкритті торгів підвищенням котирувань відзначився німецький автомобілебудівний концерн Volkswagen. Раніше головний виконавчий директор компанії Audi (цей бренд належить Volkswagen) Руперт Стадлер відзначив, що автомобільну галузь чекає більш складний рік, ніж 2011. У той же час, за його словами, це не повинно бути причиною для песимізму.

Європейські фондові торги відкрилися на позитивній території майже для всіх автовиробників, натхнених результатами року що минає. 

Проте у неділю Крістін Лагард, глава Міжнародного валютного фонду заявила, що світова економіка в небезпеці, і закликала європейців діяти злагоджено щодо боргової кризи і називати речі своїми іменами.

Трейдера з Франкфурту Олівер Рот не вважає, що все настільки катастрофічно. 

"Я думаю, що в неї на думці було, застерегти нас в ситуації, коли повертається протекціонізм . Як торгові війни між Китаєм і США, наприклад. Нуж що ж вона хоче, щоб ми знали, що нам потрібна свобода, що ми потребуємо виходу торгів у світі на вільний рівень, і тому я думаю, що її критика цілком зрозуміла. Але я дійсно не думаю, що ми перебуваємо в такій ситуації як у 30-х роках. Я думаю, що ми зараз маємо набагато більш стабільну основу".  

Тим часом Нафта протягом дня дещо зростала на очікуванні гарної статистики зі США.

А у понеділок Іран підписав угоду з Афганістаном на експорт одного мільйона тонн нафтопродуктів в рік, починаючи з 2012-го, повідомили іранські ЗМІ. Ця ісламська держава залежить від імпорту на 40-60 відсотків від споживання. Говорить Керуючий директор Національної іранської компанії з переробки нафти Алі Реза Зейхамі.

"Досягнута домовленість, що ми будемо експортувати до одного мільйона тонн різних нафтопродуктів щороку в Афганістан починаючи з наступного року. Це дизельне, авіаційне пальне та гас для авіації. Ця робота була виконана за попередніми домовленостями з минулого року."

Український ринок був як і вранці досить скупим на угоди. Трейдери вже здебільшого відпочивають і продажі відбуваються зрідка. Навіть облігації вранці не дали прибутку.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 534