Фондові торги США відкрилися зниженням провідних індексів після ралі в ході попередньої сесії, викликаного макроекономічними новинами. Сьогодні гравців фондового ринку також чекають дані американських міністерств, зокрема інформація про продажі будинків на вторинному ринку житла в листопаді і дані Міністерства енергетики США з комерційних запасів сирої нафти за звітний тиждень.

Тим часом до відкриття торгової сесії відбулася подія, яка суттєво вплинула на фондовий ринок і повернула котирування ф'ючерсів у протилежний напрямок. Йдеться про перший аукціоні Європейського центрального банку (ЄЦБ) щодо надання трирічних кредитів.

У рамках цього аукціону, спрямованого на подолання боргової кризи в єврозоні, кредитні організації регіону залучили 489 млрд євро. За підсумками сьогоднішнього аукціону ЄЦБ передав банківській системі рекордний обсяг коштів, що перевищив обсяг 2009 р., Коли банки отримали в рамках тендеру з надання кредитів строком на один рік майже 450 млрд євро.

Попит Євробанків на гроші МВФ дає надію, що кредитної криза можна уникнути, і гроші можуть бути використані для покупки італійського та іспанського боргу. Джастін Уркхарт Стюарт Seven Investment Management вірить що  кризи не буде.

"Я думаю, що мудрі банки фактично прийняли рішення взяти обережний маршрут і забрали гроші, аби переконатись, що вони знаходяться в безпеці. А, зараз саме час для банків, щоб вийти на ринок  і дати всім зрозуміти, що вони так само сильні, як і раніше. "

На відкритті фондових торгів напередодні публікації макроекономічних новин американські банки (Бенк оф Америка, Citigroup, Goldman Sachs, Wells Fargo) відзначилися незначним підвищенням котирувань - в межах 0,5%. В плюс на тлі незначного зростання ціни на нафту вийшли і котирування нафтогазових компаній США, які додали в середньому 0,6%.

Але Чарльз Diebel від Lloyds Corporate Bank каже, в той час як кредит ЄЦБ допоможе банкам, вони не зможуть суттєво допомогти покласти край боргу єврозони кризи.

"Це не вирішує той факт, що, у вас є довгостроковий фінансовий союз, Це також не знімає всі торгові і політичні питання, пов’язані з цим, це реальна довгострокова історія".

У центрі уваги інвесторів опинилися високотехнологічні компанії після звіту Oracle, опублікованого за підсумками попередньої торгової сесії. Компанія вперше за десятиліття оприлюднила фінансовий звіт, який не виправдав очікувань ринку. Несприятливі дані з продажу Oracle породили нову хвилю занепокоєння щодо настання чергового витка рецесії. Папери обвалилися на 12, 6% на відкритті торгів. У мінусі торгуються папери її конкурентів - IBM і Hewlett-Packard.

Також падають акції Boeing, який поступився замовлення Міністерства оборони Японії американському конкурентові Lockheed Martin. У підсумку на озброєння японської армії надійде винищувач-бомбардувальник п'ятого покоління F-35 замість штурмовика F/A-18 виробництва Boeing. Аналітики оцінюють вартість контракту в 8 млрд дол Незважаючи на "уплившій" прямо з-під носа тендер Міноборони Японії, Boeing поки залишається "в обоймі" завдяки нещодавно отриманому замовленню від Саудівської Аравії і ряду інших клієнтів вартістю 29,4 МЛРД дол.

Український ринок закрився в мінусі. НАші гравці утримувались від ризикових операцій поки не проясниться ситуація з кредитами МВФ. Але завтра можна очікувати гарних резульатів.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 581