Відкриття торгового тижня не принесло сюрпризів. Торги в понеділок проходили, м'яко кажучи, мляво при рекордно низьких обсягах.

Індекс UX закінчив торги мінімальним зростанням біля позначки 1465 п.  і додали +0,34%. Сьогодніж після відкриття показник впав на -0,13%.

Індекс ПФТС після відкриття тримається вище нуля. Але додає всього 3 - 5 сотих відсотка.

Складається таке враження, що українські інвестори в передноворічний період геть забули про такі терміни, як заявка і пропозиція у своїх портфелях, та на локальному ринку в цілому.

Очікується, що сьогодні торгова сесія знову буде спокійною у зв'язку з початком свят: більшість закордонних інвестфондів не працюють, також як і локальні інвестори українського ринку. На активність ринків може вплинути тільки блок статистики. Свою роль зіграє щомісячна публікація в США індексу довіри споживачів і низки звітів ФРС з економічної активності регіонів.

Після довгих вихідних американські ринки готові підтримати висхідний рух і далі, на що вказує, зокрема, ряд технічних причин. Останню торгову сесію перед вихідними американські майданчики завершили зростанням: Dow піднявся на 1,02%, S & P - на 0,90%. 

Біржові індекси країн Азіатсько-Тихоокеанського регіону (АТР) завершили торги вівторка зниженням на тлі коментарів членів ради директорів Банку Японії, які передбачають посилення негативного впливу боргової кризи єврозони на японську економіку.

За підсумками торгів південнокорейський KOSPI знизився на 0,79%, японський Nikkei 225 втратив 0,46%, Topix опустився на 0,30%. Сінгапурський індекс знизився на 0,14%. Індекс Шанхайської фондової біржі втратив 1,09%.

В опублікованому у вівторок протоколі засідання Банку Японії від 15-16 листопада йдеться, що деякі члени ради директорів регулятора висловили занепокоєння щодо можливого посилення негативного впливу кризи єврозони на фінансові ринки Японії.

"Економічна невизначеність посилюється по всьому світу, що позначається на статистиці Японії з експорту та виробництва, - передає агентство Bloomberg думку старшого аналітика Mizuho Хітосі Асаока. Інвесторам стає важче генерувати рух капіталу в кінці року". 

Тим часом старший менеджер з інвестицій в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні від Японської компанії Едріан Лім, раніше висловлював більш обнадійливі прогнози.

"Ми з оптимізмом дивимося наші розміщення в Азії. Наші запаси міцності нині в хорошому положенні. Схоже, препетії на ринку, за останні 12 місяців виглядають відносно легко якщо порівнювати з тим що нас чекає протягом наступного року."

Якщо японці непокояться то решті економік залишається просто налаштовуватись, що працювати у наступному році доведеться більш напружено і наполегливо ніж цьогоріч. І будь-якою ціною приваблювати інвестиції. Говорить виконавчий директор Ейжа Пасіфік Роберт Саймон. 

"Не зважаючи на розпродажі, що ми бачили. Ми очікуємо що з"явиться все більше і більше людей готових прийти і побачити ситуацію на ринку а потім вкласти знову ще більше грошей у ці ринки". 

Вартість золота у вівторок незначно коливається. Вона тримається в межах 1600 доларів в очікуванні нових макроекономічних даних у США, які можуть збільшити попит на більш ризиковані активи.

Лютневий ф'ючерс на золото в ході електронних торгів у Нью-Йорку на біржі Comex подешевшав на 0,5% - до 1597 доларів за тройську унцію. перед цим у вівторок вартість металу зросла до 1609 доларів.

В останній тиждень поточного календарного року інвестори воліють утриматися від активної участі в торгах. На попередньому тижні золото подешевшало приблизно на 0,5% після того, як ряд сильних статданих збільшив попит на більш високодохідні активи. Ціни на золото в найближчі кілька місяців можуть опинитись під тиском у разі зміцнення курсу долара", вважають аналітики.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 532