Облігація - це цінний папір з низьким ризиком збитку, що приносить низький дохід. Якщо облігація випущена надійною, платоспроможною компанією або державою то інвестор гарантовано одержить назад сплачену за неї суму і понад неї - обумовлений процент. Та ризик невиплати боргу по облігації, хоч і дуже невеликий, все ж є. Ризику немає тільки для гарантованого державою депозиту в банку.

Облігація - це документ, вид цінного паперу, що містить зобов'язання емітента виплатити її власникові номінальну вартість по закінченні встановленого строку, а до закінчення терміну - періодично виплачувати певну суму відсотка.

Випуск облігацій для компаній це отримання кредиту в обхід банку. Компанії вдаються до позик через облігації, коли їм потрібна велика сума, без застави та на більш тривалий період, ніж дозволяє банківський кредит.

З доходу компанії відсотки за облігаціями виплачують в першу чергу. І тільки потім дивіденди за акціями - якщо залишилося з чого виплачувати і прийняте таке рішення. Той же порядок виплат відбувається при ліквідації (банкрутстві) компанії.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1210