Фондові торги в Європі відкрилися пониженням провідних індексів. Торговий тиждень почався зі спаду на тлі несподіваної смерті лідера Північної Кореї Кім Чен Іра. Ця звістка, на думку експертів, може призвести до зниження стабільності в регіоні і уповільнення світового економічного зростання.  

Одночасно на європейські котирування негативно вплинуло і нещодавнє повідомлення рейтингового агенства Fitch, що той поставив суверенні кредитні рейтинги Італії, Бельгії, Іспанії, Словенії, Ірландії та Кіпру в список на перегляд з можливим пониженням. Основною причиною потенційного перегляду рейтингів стала відсутність чіткої програми реформування єврозони, яка дозволила б подолати тривалий боргову кризу

Крім того, в агентстві зазначають, що для порятунку банківської системи державам доводиться вкладати все більше ресурсів, що в свою чергу послаблює національні потенціали. На цьому тлі котирування банків Європи пішли в "мінус".  

 Зниження котирувань спостерігається і в сировинному секторі. На тлі зниження цін на нафту подешевшали цінні папери провідних нафтовидобувних компаній Європи BP і Королівства Голландії. Папери гірничодобувних компаній також торгуються в червоній зоні.  

Німецький DAX почав тиждень з невеликими втратами Але Трейдер з Франкіурту Роберт Хельвер переконаний азійська невизначеність скоро минеться.

Роберт Хельвер. "Це завжди дуже важко передбачити який буде курс країни коли її диктатор вмирає. Хоча відомо, що його син стане наступником, завжди є певний час невизначеності, пов'язаний з цим періодом, і це продемонстрували азіатські ринки. Але Я вважаю, що невдовзі, за кілька днів, старий режим продовжить керувати як завжди і котирування стабілізуються" 

Економічні основи Південної Кореї НЕ зміняться після Смерті лідера Кім Чен Іра, заявив старший віце-президент міжнародного рейтингового агентства Мудіс Томас Берн. Проте Сполучені Штати Америки навряд чи зможуть збільшити свої внески до Міжнародного валютного фонду. Таку думку висловив сьогодні міністр фінансів Німеччини Вольфганг Шойбле. У США за його словами відсутня політична єдність -  демократи і республіканці в конгресі не можуть досягти спільної думки з більшості питань. Тим часом рішення щодо збільшення дотацій в МВФ вимагатиме голосування в американському парламенті. МВФ розраховував на 150 млрд євро додатково до традиційних щорічних внесків. На ринках можливе ще поюжвавлення перед Різдвом і Новим роком. Прогнозує  Роберт Хельвер  

Роберт Хельвер. "З одного боку, є ще шанс отримати наприкінці року ажіотаж на ринку, тому що, безумовно, багато людей хотіли б мати вищі цін на акції. З іншого боку, є ще загроза зниження, великого зниження, навіть для сильних країн в зоні євро, і я припускаю, що до цих пір неясно, як працюватиме рятувальний пакет."

Нафта Несподівного повороту подій можна чекати від ринку нафти. Питання про те, що ж тепер буде з цінами на чорне золото, не дає спокою багатьом аналітикам. Але в найближчий місяць чекати стійкого зростання явно не слід. За минулий тиждень нафта марки Brent втратила 6,5%. Від тижневого піку в без малого 111 доларів за барель після рішення ОПЕК не залишилося і сліду. Обвал на 7 доларів за 2 дні - найсильніший з вересня цього року. Втім, найбільшим країнам-експортерам і цього достатньо. Комфортний рівень цін для них - не нижче 100 доларів за барель. І навіть якщо поки корекція буде продовжуватися, найімовірніше, вже на початку 2012 р. відбудеться технічний відскік до потрібних ОПЕК рівнів.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 529