Середина торговельного тижня для українського фондового ринку завершилася незначним мінусом. В ході сесії індекс Української біржі коливався навколо нульової позначки, це свідчить, що інвестори не готові до конкретних дій через відсутність певних сигналів з єврозони і США.

Такими сигналами могли б стати зниження попиту на боргові папери країн ЄС, а також сильна статистика, яка підтверджувала б відновлення світової економіки. Але поки таких немає, і ринки лихоманить від невизначеності. Світові ринки капіталу продовжили сьогодні зниження.

Російські індекси торгувалися без єдиної динаміки, займаючи то негативну, то позитивну територію: плазма загальна ранковим мінусом росіяни відреагували на слабкі статдані зі США та Китаю, проте відкриття Європи легким плюсом підтягло індекси ММВБ і РТС вище нульової позначки. Перебування в "зеленій" зоні було недовгим. Сьогодні на американських майданчиках остання торговельна сесія перед Днем Подяки (у зв'язку з чим завтра біржі в США будуть закриті).

Торги у США відкрилися зниженням провідних індексів на тлі загального спаду котирувань на міжнародних майданчиках і даних макростатистики що вийшли до відкриття. Міністерство праці США повідомило, що число первинних вимог по виплаті допомоги з безробіття за тиждень зросло до 393 тис. На 3 тисячі більше ніж чекали аналітики.

Негатив на біржах частково викликали і новини з Китаю, де були опубліковані дані за офіційним індексом менеджерів із закупівель у секторі обробної промисловості (PMI). Показник знизився в листопада 2011 р. до 48 пунктів з 51. Статистичні дані однієї з найбільших економік світу посилили побоювання інвесторів щодо перспектив зростання світової економіки.

Та найбільше інвестори бояться, поширення єврокризи. Сьогодні Німеччина провела аукціон з розміщення 10-річних держоблігацій ("Бунду"), який виявився одним з найневдаліших в історії Німеччини як учасниці зони євро. Уряд розраховував залучити від інвесторів 6 млрд євро, однак комерційні банки придбали папери лише на 3,64 млрд . У результаті центральний банк країни (Бундесбанк) був змушений викуповувати майже 40% випуску, щоб аукціон відбувся.

Перша ластівка, або остання соломинка ЄС за яку політику можливо вчепляться політики.  Комісія ЄС представила сьогодні план більш глибокого фінансового управління в інтересах держав-членів. І головне питання випуск боргових облігацій. Голова Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу в своїй пропозиції зокрема пояснив, що  сукупний борг буде або повністю або частково замінений загальним боргом.

"Реалізований в правильному напрямку, спільний випуск боргових облігацій в зоні євро може принести величезну користь, це може дати більшу фінансову інтеграцію та створення значно вищої ліквідності на ринку облігацій".

Але Німеччина - найбільша економіка ЄС рішуче виступає проти ідеї спільного боргу, тому що вона в результаті нестиме основне фінансове навантаження. Проте Баррозу закликав усі держави-члени розглянути ідею і почати дискусію про правильний підхід, і не зважати на супротив німеччини.  

Поки європейькі лідери дискутували,  щодо Єврооблігацій з фінансовими експертами. Німецький DAX знижувався як і решта індексів, адже хорошою новиною назвати такі дії політиків ще не можна. Приміром канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила в парламенті в Берліні, що пропозиції Єврокомісії щодо облігацій не будуть працювати, А трейдер з Франкфурту Дірк Мюллер переконпний, без них не обійтися хочеться цього чи ні. То ж їх узгодять рано чи пізно, як крайній захід.

"Схоже,Єврооблігації будуть використовувати у свій час. Не можна сказати, що це вдалий вихід, але поки не існує іншого рішення. Єврооблігації мають сенс, тільки за умови загального бюджетного управління. Все інше веде спільноту в цілому до катастрофи. Але так як це все рівно відбувається а інших варіантів немає, це рішення, ймовірно, буде виглядати наче чудодійний фокус, на справді останній захід".

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 540