Вітчизняний фондовий ринок відкрився помірним зниженням індексів. Інвестори продовжують фокусуватися на зовнішньому інформаційному тлі. За перші п'ять хвилин індекс UX просів на 0,33%,  індекс ПФТС не змінився. Активність учасників торгів на низькому рівні. На відкритті торгів настрою на ринку невизначені. На незначних обсягах ліквідні акції торгуються зі змішаною динамікою. Істотно зростають акції Маріупольського ЗТМ (+14,71%) і Єнакіївського МЗ (+1,49%). Серед "блакитних фішок", росте курс акції Укрсоцбанку (+0,53%) і Укрнафти (+0,39%) Зниження акцій Алчевського МК (-1,11%), Ясиновського (-2,91%) і Авдіївського КХЗ (-1,23%) чинять найбільший тиск на індекси.

На відкритті торгів на ринку переважають негативні настрої. Приводом для продажів стали новини від агентства S & P, яке заявило, що перегляне рейтинги 14 європейських країн, у тому числі Німеччини і Франції, якщо Європейським країнам на саміті не вдасться домовитись про вихід з кризи. На цьому тлі, оптимізм інвесторів щодо прогресу ЄС у подоланні боргової кризи зійшов нанівець.

У той же час, стримуючим фактором залишаються очікування саміту ЄС (8-9 грудня), на якому єврочиновники обговорять пакет заходів спрямованих на посилення бюджетної політики країн Єврозони.

З початку торгів німецький індекс DAX 30 знижується на 0,66%, французький САС 40 втрачає 0,1%, британський FTSE 100 знижується на 0,04%.

Канцлер Німеччини Ангела Меркель говорить, рейтингові агентства несуть відповідальність за свої дії зокрема за загрозу можливого зниження рейтингів S & P. Меркель заявила, що лідери ЄС прийматимуть рішення на саміті наприкінці цього тижня, щоб завоювати довіру. І це тривалий процес.

Канцлер Німеччини Ангела Меркель. "Рейтингове агентство робить це під свою відповідальність. У четвер і п'ятницю ми будемо приймати рішення, які ми вважаємо важливими і необхідними для зони євро і, отже, сприяти стабілізації Єврозони. Я також думаю, що ми завоюємо довіру. Я завжди говорила, що це тривалий процес, але шлях був викладеним вчора на зустрічі з президентом Франції, і ми будемо продовжувати рухатися цим шляхом».

Одночасно експерти S & P  вказали на те, що у випадку зниження рейтингів держав Єврозони під ударом опиниться і Європейський фонд фінансової стабільності EFSF,   для якого втрата довіри інвесторів обернеться великими труднощами з залученням фінансування. На тлі цих подій на перший план виходить саміт ЄС, який стане відправною точкою для багатьох рішень.

Євро вранці вже поповз до низу відносно долара, на 0,4 відсотка до $ 1,33. Але, враховуючи, що більшість інвесторів вже і так підготувались до невтішних перспектив єдиної валюти, масових розпродажів не відбулось.  

Аналітик від Монсегюр фінанс в Парижі Франсуа Шалє не надто занепокоєний ситуацією на ринку. "Подібно до того, як у Сполучених Штатах, які цього літа одержали скорочення свого рейтингу, ми бачимо одночасне скорочення по всій Європі. Це означає, що ринок не спотворюється, і тому реакція абсолютно нормальна, і немає паніки."

То ж гравці сподіваються на домовленість політиків. Зокрема президент Франції Ніколя Саркозі і канцлер Німеччини Ангела Меркель заявили журналістам після зустрічі в понеділок, що їх план, який буде обговорюватися на саміті в п'ятницю,  включає автоматичні штрафи для держав, які не в змозі втримати дефіцити своїх бюджетів  під контролем.  І також вони планують якнайшвидше задіяти постійний фонд фінансової допомоги для держав зони Євро які в тяжкому становищі.  

Тим часом, ціна нафтової корзини ОПЕК вперше цього місяця встановилася вище за позначку 110 дол./бар., підвищившись при цьому на 0,6. Нафтовий кошик ОПЕК є одним з ключових індикаторів світового ринку нафти. Він відображає середню ціну нафти, яку постачають країни цієї міжнародної організації нафтових експортерів.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 615