Індекс UX закінчив торги зниженням до позначки 1456,29 п. або -1,72%. Обсяг торгів фондового ринку знизився в порівнянні з попередніми днями і склав 91,4 млн. грн. 

Торги на УБ сьогодні були нудними: активність була відсутня, а покупці навіть не намагалися змагатися між собою за ціни. Тому біржовий день пройшов під егідою планомірного зниження котирувань більшості цінних паперів. Навіть досягнення згоди про асоціацію між Україною і ЄС не змогло підняти настрою інвесторам українських емітентів.

Новиною дня на світових майданчиках стало повідомлення про смерть північнокорейського лідера Кім Чен Іра, на що азіатські фондові ринки відреагували негативно.

Після п'ятничного зниження кредитного рейтингу Бельгії, європейські боргові проблеми не сходять з позицій головних тем дискусій іменитих аналітиків.

З важливих макростатистичних новин варто відзначити публікацію Індексу поточного стану та очікувань по ринку житла у США, який піднявся до 19-місячного максимуму. Сьогодні в США був уповільнений хід торгів до основної сесії і слабкі фондові індекси на самому відкритті.

Фондова Європа сьогодні побувала в обох площинах, закріпившись у «червоній» зоні із закриття українських майданчиків. Торги на об'єднаній біржі ММВБ, РТС цілий день так і не вийшли в плюс.

Тим часом  Іспанцям доведеться скоротити різницю між доходами і видатками у державному секторі на 16,5 млрд Євро. За новими зобов'язаннями, які країна взяла на себе в ЄС." Про це заявив сьогодні Іспанський прем’єр Маріано Райо. Рівень безробіття в країні, вже більш ніж удвічі перевищує середній показник по ЄС в 21,5 відсотка. То ж нині іспанці також мають придумати як повернути людей на роботу.

Іспанський прем’єр Маріано Райо . "Нашою метою є проведення комплексної реформи ринку праці. Тобто мова йде про 5 мільйонів безробітних, яких треба забезпечити робочими місцями. Це мають бути справедливі зміни, безпечні та гнучкі".

Проте деякі трейдри вважають, що в нинішньому році і можливо на початку наступного краще утриматись від активних торгів. Поки ситуація на світовому ринку не проясниться. 

 Виконавчий директор Citi Private Bank'S Джон Вудс "Я б вважав за краще утриматися від торгів поки  не одержу ширше уявлення про те, як потоки капіталу будуть поводити себе по відношенню до Китаю. Адже залишається питання, щодо можливого ослаблення їхньої економіки".

Сьогодні відбудеться телефонна конференція міністрів фінансів країн єврозони. Єврогрупа обговорить питання про поповнення ресурсів Міжнародного валютного фонду на 200 млрд євро. На саміті Євросоюзу 9 грудня було прийняте рішення про виділення МВФ двосторонніх кредитів на загальну суму до 200 млрд євро. За допомогою цих коштів фонд зможе більш ефективно допомагати перебувають у кризі країнам єврозони. При цьому 150 млрд євро повинні надати держави єврозони.

Крім того, європейські міністри фінансів обговорять новий бюджетний пакт, до якого, як очікується, приєднаються 26 країн Євросоюзу - 17 країн єврозони і 9 держав ЄС, де в обігу знаходяться національні валюти. За відсутності інших макроекономічних новин вся увага інвесторів буде прикута до новин з Європи.

 

Дорогоцінні метали на торгах, демонструють негативну динаміку. Однак до середини дня темпи зниження трохи сповільнилися. Сьогодні воно торгувалось на позначці 1591,3 дол. / унція (-0,56%), срібло - 29,19 дол. / унція (-2,19%), платину - 1413 дол / унція (-0,78%), паладій - 619 дол. / унція (-1,45%).

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 546