Сьогодні на українському ринку акцій спостерігалася позитивна динаміка торгів. Індекс UX завершив день на позначці 1466,62 п. (+0,62%). Обсяг торгів фондового ринку склав 107,9 млн.
 
Настрої на глобальних майданчиках були, здебільшого, позитивними: азіатські біржові індикатори торгувалися різноспрямовано, більшість європейських майданчиків і американські ф'ючерси плюсували протягом усього дня.
 
Позитивом для Європи стали уточнені дані про зростання ВВП Великобританії в третьому кварталі, які були переглянуті до 0,6% з рівня 0,5%. Незважаючи на те, що нафта торгувалася на тижневих максимумах, російський ринок показав різнополярну динаміку, а за індексом ММВБ не зумів утриматися вище психологічно важливого рівня в 1400 п.
 
Підтримали ринок позитивні дані по американському ринку праці. Там  знову підтвердили факт поліпшення ситуації з безробіттям в країні. Американців, які вперше звернулися за допомогою з безробіття, минулого тижня поменшало на 4тис. - До мінімуму квітня 2008. Експерти, навпаки, очікували збільшення на 14 тис.
Широкий блок макростатистичних даних, опублікований в другій половині дня, також перевершив очікування експертів. Так індекс споживчої довіри від Мічіганського університету виріс у грудні до 69,9 п., а індекс випереджальних економічних показників, виріс в листопаді на 0,5%.
 
То ж Американський ринок почав торги з підвищення основних індексів в межах 0,5%. З різдвяним настроєм. Але стримуючим фактором для зростання американських майданчиків стали опубліковані дані по ВВП країни в третьому кварталі, оцінку якого Міністерство торгівлі країни знизило до 1,8%. Тим часом Європейці продовжують боротьбу з кризою. 
Кожній Європейській країні потрібно більше працювати над виходом з боргових проблем, заявив Голова Єврокомісії Жозе Мануел Баррозу.
 
 
Голова Єврокомісії Жозе Мануел Баррозу. "Якщо ми хочемо зберегти єдину валюту, ми повинні виходити за рамки встановлені національними демократіями, ми повинні вдосконалити наднаціональні механізми щоб вони могли підтримувати і захищати єдину валюту".
 
Сьогодні на українському ринку акцій був присутній звичний передсвятковий антураж останніх торгових сесій. Українські інвестори більше стурбовані можливими проблемами, з якими їм доведеться зіткнутися в наступаючому році і на спаді торгової активності стійко ігнорували все, що відбувається на глобальних ринках протягом дня у вигляді позитивного характеру торгів на більшості європейських майданчиків, зростання сировинних котирувань і очікування публікації сильної макростатистики в США .
Відкрившись незначним зниженням котирувань по абсолютній більшості індексних паперів, ринок протягом більшої частини сесії торгувався поблизу нульової позначки за індексом Української біржі з нікчемними шансами на зміну динаміки.
 
Публікація американської звітності та зростання заокеанських майданчиків на відкритті трохи оживили торги, і точкові покупки спостерігалися по окремих паперах, однак, істотно характер торгів на українському ринку акцій не змінився.
 
Схоже, передсвяткові клопоти остаточно заволоділи емоціями українських трейдерів, що відобразилось у значному зниженні торговельної активності.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 549