Український фондовий ринок відкрився незначною зміною індексів. З початку торгів, спостерігається невизначеність, після істотного зростання попередніх сесій. За перші п'ять хвилин індекс UX виріс на 0,16%,   плазма ПФТС Індекс ПФТС не змінився. Торговельна активність тримається на середньому рівні. З початку торгів, більшість ліквідних акцій торгуються біля рівнів попереднього закриття. Інвестори зайняли вичікувальну позицію, і досягли важливого рівня в 1500 пунктів за індексом УБ.

Найбільшим попитом користуються акції ГМК. Продовжують зростання папери Єнакіївського МЗ (+3,32%) і Алчевського МК (0,35%). Істотне падіння, на незначних обсягах, фіксують акції генеруючих компаній. Внутрішній інформаційний фон - позитивний. Згідно із заявами прем'єр-міністра України Миколи Азарова, ВВП за 10 місяців зріс на 5,3%, промислове виробництво на 9%, а інфляція, протягом трьох місяців була близька до нуля.

На відкритті торгів зовнішня кон'юнктура помірно-позитивна. Оптимізму на ринку додає заява прем'єр-міністра Італії Берлусконі про готовність піти у відставку, після прийняття заходів бюджетної економії.

Азійські біржі закрилися зростанням і євро стабілізувався після того, як прем'єр-міністр Італії зробив свою заяву. Парламент Греції схвалив закон про бюджет, який включає реформ, необхідні Європі. Це дало надії на продовження реформи в країні, які можуть стримати поширення боргової кризи в Єврозоні

Старший економіст і стратег Credit Agricol в Азії Даріуш Ковальчик. «Події в Італії свідчать, якщо Берлусконі піде у відставку - це дасть зелене світло бюджетній консолідації. Це буде прогрес в розв"язанні боргових проблем і це добре для настрою на ринках. Але я впевнений, що будуть дні й з гарними новинами. Нам як і раніше доведеться чекати, поки Європа не переконливо вирішує свої фінансові проблеми. То ж залишається грати на середньостроковій перспективі"

Але на думку аналітиків Італія, схоже, ще буде у тривалій політичній невизначеності.   На ринку зберігається позитив, щодо можливості Європи подолати боргову кризу. Інвестори очікують відновлення довіри ЄС до Греції, після формування нового коаліційного уряду.   Фондові індекси в Греції впали на відсоток зранку. Увага інвесторів була прикута до рішення, яке поки не виправдалось.

Аналітик з Греції Нікос Христодулу.  "Я б сказав, що ринок знаходиться в стані очікування нового уряду, є тенденція до зниження через затримки в процесі створення уряду. Але ринок також розуміє, що новий кабмін буде мати багато проблем з самого початк. То ж це не віщує райдужних перспектив для грецького ринку акцій. "

Приводом для покупок також стали новини про уповільнення темпів зростання інфляції в Китаї,  споживчі ціни зросли на 5,5% у жовтні проти 6,1% місяцем раніше. З відкриття, німецький індекс DAX30 зростає на 1,44%, французький САС40 зростає на 1,05%, британський FTSE100 додає 0,28%.   Проте європейські фондові індекси однаково можуть піти на зниження, незважаючи на політичні зміни у двох з найбільш проблемних економік єврозони.

Олівер Рот з Close Brothers Seydler AG. "Проблемане в Греції таІталії,а в тому, що у нас немає стабільного уряду прямо зараз і саме нестабільністьполітичної системи є основною проблемою і на фінансових ринках.В Греції ми будемо мати реальні дії і, отже, ми зіткнемося з іншою нестабільністю в найближчі тижні. Те ж саме може відбутися і в Італії, то ж ринки дуже стурбовані ситуацією".

Ціни на золото в середу знижуються на тлі ослаблення інфляційних побоювань після даних щодо інфляції в Китаї за жовтень. У Нью-Йорку на біржі Comex воно подешевшало на 0,6%, до 1788,2 долара за тройську унцію. У середу стало відомо, що рівень інфляції в КНР в жовтні склав 5,5%, знизившись в порівнянні з вереснем на 0,6 процентного пункту. У той же час стримати негативну динаміку вартості дорогоцінного металу допомагають страхи, щодо розвитку боргової кризи в єврозоні й прискорення інфляції в різних країнах.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 489