Торги сьогодні, стали холодним душем для більшості оптимістично налаштованих інвесторів. Сюрпризи з єврозони і зниження індексів США сприяли негативній динаміці локального ринку. Індекс UX закрився зниженням на 2,85%, завершивши сесію на позначці 1455,48 п. Загальний обсяг торгів фондового ринку склав 127,08 млн. Учасники термінового ринку наторгували істотні 199,87 млн. грн.

Ситуація в світі залишається напруженою, при цьому приводів для оптимізму стає все менше. Після ухвалення, як тоді здавалося, доленосного рішення з порятунку Греції, ринки розгубили весь заряд оптимізму, що істотно позначилося на ході торгів сьогодні. Процес формування нового уряду Греції, а також політичні чвари в Італії не вирішують головного - питання фінансових проблем, а тільки збільшують і без того неспокійну ситуацію на ринках.

Хвиля продажів захлеснула ринки сьогодні після того, як зростання прибутковості 10-річних італійських облігацій до рекордного значення 7,04%, а це серйозно стурбувало учасників ринку. При такому рівні країна, швидше за все, буде змушена вдатися до міжнародної допомоги, що не тільки відведе ринки нижче, але і змусить задуматися про новий виток боргової кризи в єврозоні.

Побоювання пов'язані, насамперед, з тим, що на відміну від грецької, італійська боргова криза може мати значно більший розмах. Європейські майданчики продемонстрували зниження від 2% до 2,8%.

Італійські опозиціонери зараз в один голос кажуть, що краще буде, прем'єр-міністр пішов якомога раніше. Тоді буде легше відновити стабільність у політичній системі Італії.

Депутат опозиційної демократичної партії Джузеппе Фіоріні."Італії в умовах кризи нині дуже важко. Але я сподіваюся, ми зможемо обрати уряд, який дасть нам міжнародну довіру і дозволить країні забезпечити необхідні реформи, які Берлусконі не зміг дати."

За словами економічних оглядачів скидається на те що Італія нині в такій же пастці, як колись були Ірландія, Португалія і Греція. Вона намагається вирватись з ситуації в якій опинилась. Але прибутковість держоблігацій 7,4 відсотка, надзвичайно загрозлива. 

Економічний оглядач Гевін Джонс. "Деякі учасники ринку сподіваються, що ЄЦБ змінює свою роль, тому що на даний момент банк купує італійські облігації. Але це дуже замалі обсяги, щоб зменшити прибутковість. Європейський фонд стабільності не запущений і працює не належним чином. І насправді нам ще й не вистачає когось хто може прийти на допомогу"

На додачу до загальної скрутної ситуації спрацювала бомба уповільненої дії. Іран. Відносини з цією країною впливають передусім на ринок нафти і енергетики. Після доповіді Міжнародного агентства з атомної енергії зясувалося, що країна, ніби то, працювала над проектуванням атомної бомби і все ще може проводити секретні дослідження. Ця тема не дає спокою Розвиненим економікам Але Міністр закордонних справ Німеччини Гідо Вестервелле вкотре відкинув можливість військового втручання. Натомість політик зробив акцент на економічних санкціях. І це не дуже добре.   

Міністр закордонних справ Німеччини Гідо Вестервеллє. "Якщо Іран відмовиться надалі від серйозних переговорів про свою ядерну програму, нові та суворі санкції будуть неминучі. Це правильний шлях. Ми відкидаємо обговорення військових варіантів". "Поки ще занадто рано обговорювати зміст такого пакету санкцій. Ми ще обговорюємо це з нашими європейськими та глобальними партнерами. Але санкції працюють, особливо коли вони жорстко і широко застосовуються, а це означає, що вони мають бути задіяні в багатьох, якщо не у всіх країнах ".

На фоні цих подій Фондові індекси США опустилися на початку торгів, оскільки інвестори бояться нового витка кризи. Індекс Dow Jones знизився на 2,08 відсотка, S&P 500 на 2,25. Обіцянка Берлусконі піти у відставку не надихнула інвесторів. Вони не вірять у здатність Риму провести давно обіцяні реформи. Британці активно включились у порятунок Європи. Для того аби попередити про серйозність ситуації в Брюсель поїхав Віце-прем"єр Нік Клегг. Він вперше зустрівся з головою Європейської ради Херманом Ван Ромпейєм, колишнім прем'єр-міністром Бельгії, який став першим президентом Європейського союзу в листопаді 2009 року. Саме він стояв біля витоків союзу і планував цей складний механізм. Згодом британець поїхав у Європарламент.

Віце-прем"єр Британії Нік Клегг. "Європа повинна змінитися. Або зараз або ніколи.Інакше ми опинимося в постійному занепаді. І навіть якщо ми досягнемо успіху в даний час економіку Європи згодом потягне назад у прірву. Якщо ми не подолаємо основні причини слабкості, ми опинимося в кризі ще раз."

 У що виллється євроепопейя побачимо завтра

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 606