Торги на фондовому ринку України завершилися різноспрямованим рухом провідних індексів. За підсумки 29 грудня індекс "Української біржі" UX виріс на 0,4%, індекс ПФТС знизився - на 3,07%.

В індексному кошику УБ найбільші зростання показали акції "Укрнафти" (+9,2%) і "Райффайзен банку Аваль" (2,41%), найбільше зниження - "Авдіївського коксохімічного заводу" (-4,21%) і "Донбасенерго" (-2,41%). Обсяг торгів на біржі склав 96,1 млн грн.

На ПФТС найбільше зростання показали акції "Укрнафти" (+6,01%) і "Укрсоцбанку" (+2,27%), падіння - "Авдіївського коксохімічного заводу" (-5,43%). Обсяг торгів на біржі становив 283 млн 399 тис. грн, в лідерах торгів - облігації Мінфіну.

Міністерство фінансів Італії продало нові 10-річні облігації на суму 2,5 млрд євро при прибутковості в 6,98% річних. Вартість позики виявилася нижче, ніж на аналогічному аукціоні в кінці листопада 2011 р., Тоді Італія змогла залучити кошти на 10 років під рекордну прибутковість в 7,56%.

Тим не менш, ставка на рівні 7%, все одно є непідйомною для третьої найбільшої економіки єврозони в довгостроковій перспективі. Аналітики попереджають, країна все ще має серйозні фінансові перешкоди для подолання кризи в 2012 році.

Кореспондент, аналітик фондового ринку Стів Шерер.

"Сьогоднішні торги облігаціями трохи розчарували, враховуючи короткий термін кредитування ЄЦБ минулого тижня в 490 мільярдів доларів. Близко семи відсотків - це трохи замала прибутковість для десятирічних паперів. Звичайно помітне покращення в порівнянні з останнім аукціоном місяць тому, але не таке значне, як ми бачили вчора на продажу короткотермінових облігацій. Також Італія реалізувала менше паперів ніж могла, попит трохи знизився"

Та й бізгнесмени вважають, що для людей в Італії цьогго річ буде не переливки. Адже покразщення в економіці настеане ще не скоро. Навіть якщо вжити правильних заходів порятунку.

Бізнесмен Джуліано Бімона

"Все буде ще гірше. Це природно. Адже немає передумов для покращення. Всі стимули, які ми маємо - розраховані на середньострокову перспективу, а ми громадяни живемо в дуже короткий термін. Ясно, що 2012 рік для нас буде гіршим, ніж 2011."

Фондові торги в США 29 грудня 2011 відкрилися підвищенням провідних індексів після відступу від рекордних максимумів прибутковості довгострокових держоблігацій італійських, що послабило побоювання інвесторів навколо перспектив подолання європейського бюджетно-боргової кризи.

До відкриття американських бірж Міністерство праці США опублікувало доповідь, в якій призвело число первинних вимог по виплаті допомоги з безробіття за тиждень, який завершився 23 грудня 2011 У порівнянні з аналогічним показником попереднього тижня їх кількість підвищилося до 381 тис. (Аналітики очікували, що цей показник складе 372 тис. Вимог). Асоціація менеджерів у Чикаго (PMI Чикаго), в свою чергу повідомила, що індекс ділової активності в грудні 2011 р. знизився до 62,5 пункту з 62,6 пункту в листопаді ц.р. (Аналітики чекали, що даний показник за звітний період складе 61 пункт).

Вартість акцій Yahoo! зросла на 1,3% після звільнення головного виконавчого директора компанії Керол Бартц. Котирування банку корпорації Citigroup Inc піднялися на 0,4%, компенсуючи триденне зниження. Папери найбільшого в США виробника золота Newmont Mining корпорації знизилися в ціні на 1% на тлі чуток про зменшення попиту на цінні метали.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1274