Фондові торги в США завершилися зниженням провідних індексів більш ніж на 1%. Інвестори знову бояться, розгортання боргової кризи в єврозоні, а також звернули увагу на сировинний сектор. Зокрема, трейдери турбуються, що хвиля боргової кризи єврозони може вийти за її межі і охопити інші країни.

Деякі вважають створення Бюджетно-податкового союзу, про який лідери Євросоюзу домовилися за підсумками дводенного саміту минулого тижня, недостатнім для вирішення ситуації. Крім того, негативний настрій додали чутки, що локомотив єврозони – Франція,  може позбутися найвищого кредитного рейтингу.

На цьому тлі котирування акцій фінансового сектора США пішли в "мінус". Акції найбільшого в США банку - Bank of America знизилися в ціні на 1,7%, тоді як папери його конкурентів Citigroup і Morgan Stanley подешевшали на 3,2% і 0,7%.

Курс євро по відношенню до долара впав нижче 1,30 дол. за євро - до найнижчого рівня за останні 11 місяців. Це викликало різке зниження цін на сировину. Зокрема, нафта до завершення сесії подешевшала більш ніж на 5%, що привело до зниження котирувань акцій нафтосервісних компаній США. Проте вже сьогодні вранці євро відігрує втрачені позиції.

Також помітний спад продемонстрували акції золотодобувних компаній. Їхні котирування знизилися на 4,2% і 2,4% слідом за падінням "золотих" ф'ючерсів на 4,6% до закриття торгів.

Фондові торги в Європі 15 грудня відкрилися незначним підвищенням провідних індексів, не зважаючи на стурбованість інвесторів у зв'язку з відсутністю прогресу у вирішенні боргових проблем регіону.

У центрі уваги інвесторів опинилися європейські банки на тлі рішення міжнародного рейтингового агентства Fitch знизити рейтинги п'яти великих банків Європи, включаючи рейтинги французького Credit Agricole. Зниження рейтингів експерти Fitch пов'язують з погіршенням фінансової ситуації на тлі боргової кризи єврозони, а також з тісною залежністю фінансових установ як від факторів, що формують загальний настрій у банківській індустрії, так і від спільного взаємозв'язку через фінансові потоки.

Незважаючи на це, на відкритті фондових торгів європейські банки трохи зростають Роберт Хельвер з Баадер банку вважає, що до рейтингових агентств нині як ніколи варто прислухатися.  

Роберт Хельвер. "Рейтингові агентства роблять свою роботу необїхідну нині. Вони попереджають Європу. Будь ласка, зробіть свою роботу, в іншому випадку Ви не одержите грошей, тому що ми дуже понизимо ваші рейтинги."

Негативний фон торгів забезпечили макроекономічні новини. Напередодні німецький Центр економічних досліджень опублікував дані по індексу ділових очікувань у Німеччині в грудні 2011р., Який склав мінус 53,8 пунктів проти мінус 55,2 пункту в попередньому місяці.

Роберт Хельвер. "Це дуже серйозний сигнал. Коли вже американці відкликали свої гроші, люди, які дуже любили інвестування в Європі. Американці нині вкрай незадоволені тим, як європейські політики розробляють рішення для розв’язання боргової кризи. Це насправді повний провал, і ми повинні бути напоготові. Без американської ліквідності буде вкрай важко, щось вирішити МВФ або ЄЦБ. Вони просто не в змозі компенсувати подібну нестачу."

Міжнародне рейтингове агентство Moody 's погіршило прогноз за довгостроковим суверенному рейтингу України в місцевій та іноземній валюті (B2) зі "стабільного" на "негативний". Агентство повідомляє, що зниження прогнозу пов'язане з ризиками у сфері бюджетного фінансування України і надходження зовнішньої ліквідності, а також ризиками для економічного зростання та політичної стабільності країни.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 529