В Україні торги відкрились у зеленій зоні на фоні європейських майданчиків. Євро на покупці подешевшав на 8 копійок, на продажу - на сім. Долар на продажу втратив 1 копійку, в порівнянні з вчорашніми значеннями.

Фондові торги в Європі відкрилися підвищенням провідних індексів на тлі деякого відновлення азіатських бірж і ефекту технічного відскоку. Втім, зростання котирувань стримується побоюваннями інвесторів щодо боргової кризи єврозони. Надії на вирішення боргових проблем Європи ринок пов'язує з єдиними облігаціями єврозони.

Деякий оптимізм в цьому питанні у інвесторів з'явився на тлі публікацій в німецькій пресі, повідомлення, що влада Німеччини, яка раніше виступала проти, більше не виключають запровадження такого заходу на тлі інтенсифікації кризи.

Зазначимо, що обсяг торгів на світових біржах сьогодні знижений зважаючи національне свято в США. Біржі США сьогодні не працюють у зв'язку зі святкуванням Дня подяки. Публікації макроекономічної статистики зважаючи національний вихідний також не очікується. Втім на подальшу динаміку котирувань може вплинути європейська статистика.

Фондові ринки Азії трохи відновилися після декількох сесій падінь при низьких обсягах торгів, але в Японії акції продовжили дешевшати через боргові проблеми Європи. Зведений індекс азіатських фондових майданчиків, крім Японії, виріс на 0,25%. "Очікування більш м'якої монетарної політики в Китаї після слабкої виробничої статистики стимулюють закриття коротких позицій", кажуть місцеві аналітики.

Євро впав до шеститижневого мінімуму проти ієни четвер і азіатські фондові ринки знижувались після невдалих торгів держоблігаціями в німеччині. Та головне чого зараз бояться в Азії це можливе різке сповільнення китайської економіки. Директор з досліджень та головний стратег фінансових ринків Uwe Parpart.

«Я знаю, що зима буде як 2008, 2009, і питання в тому, що центральні банки збираються робити з цим,ви знаєте, що відбулося в 2009 році? Згадайте. Починаючи з березня було аж занадто багато ліквідності, яка перекачувалась в системі. Я не передбачаю це, але кажуть центральні банки дійсно немає іншого вибору, в цей момент».

Фондові торги в США завершилися зниженням провідних індексів шосту сесію поспіль після досягнення історичного максимуму індексом кредитних дефолтних свопів 15 країн Західної Європи. Напередодні Німеччина провела аукціон з розміщення 10-річних держоблігацій ("Бунду"), який виявився одним з найневдаліших в історії ФРН як члена зони євро. У результаті центральний банк країни був змушений викуповувати майже 40% випуску, щоб аукціон відбувся.  

Крім того Центральний банк Греції виступив з різким застереженням щодо жалюгідного стану державних фінансів і знижувальної траєкторії національної економіки. Він відкрито заявив, що Греції наданий останній шанс перебудувати економічну систему і залишитися в зоні євро.

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings, в свою чергу, попередило в спеціальній доповіді, що вищий кредитний рейтинг Франції  може виявитися під загрозою, якщо в єврозоні почнеться рецесія, а уряду Франції доведеться витрачати величезні кошти на підтримку банківського сектора.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 649