Будинки в Україні зводитимуть за новими стандартами енергоефективності. З наступного року багатоповерхівки проектуватимуть із розрахунку витрат - 40-70 кіловатів на обігрів одного квадратного метра. Купуючи житло в новобудові - суттєво зекономите на компослугах. На опалення будете витрачати втричі менше, ніж  у квартирах зведених 20-30 років тому. Бо з наступного року введуть нові стандарти проектування будинків - 40-70 кіловатів на обігрів одного квадратного метра. Експерти ж радять - спочатку необхідно скоротити витрати у вже спорудженій нерухомості та встановити лічильники тепла. 20 областей обладнані цими приладами менше ніж на половину.

Дивіться також : Попит на житло у новобудовах столиці зростає

Олександр Сергієнко,  директор Аналітико-дослідницького центру "Інститут міста": " Який сенс казати про ці 40 кіловат на квадратний метр, якщо ми не можемо це прорахувати, якщо в нас не проводиться утеплення будинків".

Приміром утеплення одного під'їзду у дев'ятиповерховому будинку обійдеться в мільйон гривень. Але видатки окупляться досить швидко. У цьому ОСББ роботи провели без допомоги місцевої влади. Зібрали гроші і встановили систему теплорегуляції. Окупилася вона за кілька місяців.

Корисно знати : Прогноз ринку вторинної нерухомості на 2013 рік

Михайло Кальтагейсер,  голова правління столичного ОСББ: " Централізована система теплопостачання, вона має головний недолік - що ми не можемо на місці регулювати споживання. І часто буває, коли тепло на вулиці, а ТЕЦ постачає зайву кількість теплоенергії, люди відкривають кватирки".

ОСББ просять 3 тис. квартплати за місяць

Утім, найбільше тепла виходить через дірки у старих трубах. У столиці, приміром, заміни потребує більше ніж половина тепломереж. За все, зрештою, платять люди. У тарифах навіть закладена спеціальна  норма втрати - 15 %. У цілому ж на неефективному використанні енергетики Україна щороку втрачає 6 мільярдів євро.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: недвижимость стандарт енергетика новобудови
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 2262