На час євро-2012 по добова оренда столичних помешкань здорожчає мінімум удвічі. Тож, прагнучи підзаробити у період  чемпіонату, господарі виселяють постійних квартирантів. Євген теж змушений шукати нове житло. Оселю, яку винаймає уже 3 роки, власник попросив його звільнити.

Євген, його виселяють з квартири: "Он позвонил за две недели и поставил меня перед фактом. Найти квартиру сейчас очень тяжело, и я уже з арендодателем сидел, объяснял и даже предлагал ему заплатить за 6 месяцев вперед".

Дивіться також: ЄВРО-2012: Які умови проживання пропонують за 300 гривень?

Виселити без підстав орендаря з квартири через тиждень чи два після попередження, власник не може, пояснюють юристи. Достроково попросити звільнити помешкання господар має право лише, якщо збирається сам в ньому проживати. Або ж планує заселити родичів. Та й у цьому випадку про свої наміри він повинен повідомити за 2 місяці. В іншому разі дії  орендодавця незаконні.

Как снять квартиру бесплатно - читайте

Любомир Дроздовський, адвокат: "Якщо власник квартири вимагає від вас виселитись з цієї квартири ви можете і маєте всі законні підстави проживати в цій квартирі, тому що примусове виселення відбувається тільки за рішенням суду державною виконавчою службою. Силоміць викинути вас з квартири, навіть якщо ви її орендуєте, власник права не має".

Та домагатися справедливості можна лише в тих випадках, коли між власником та квартирантом є письмова угода. Якщо вона укладена строком до року, нотаріальне засвідчення документа не обов'язкове.

Тетяна Стець, Кирило Ліхачов. Телеканал UBR.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: недвижимость оренда евро 2012
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1368