Починаєте будівництво чи робите ремонт – одразу подумайте про своє здоров'я. Екологи радять не використовувати матеріали, які виділяють шкідливі токсичні речовини. Саме через це останнім часом набувають популярності еко-будинки. Їх роблять з природної сировини та проектують  так, аби витрачати якнайменше енергії для опалення.  Але спорудження такого житла влетить в копієчку.

Іван Салій, виробник будівельних матеріалів: "Оце дійсно дорого, це дійсно передбачає тепловий насос все-рівно потрібно. Це вітряка ще потрібно, це треба замість покрівлі, щоб були сонячні батареї. Це треба отакі стіни або з нових матеріалів".

Дивіться також: На полицях українських магазинів з’явиться "Еко – молоко" 

Та кажуть - коштовним є тільки обладнання, а сам дім все ж можна звести з екологічно безпечних матеріалів недорого.  Нині в Україні пройшли  сертифікацію більше ніж сто найменувань будівельної продукції.

Небезпечно купувати дешеве житло з довгою історією продажів

Небезпечно купувати дешеве житло з довгою історією продажів

А якщо  не вистачає вітчизняних матеріалів, можна придбати іноземні, перевірені європейськими екологами.  І  коштують вони  насправді не дорожче, ніж звичайні. Просто виробники застосовують новітні технології. І в кінцевому результаті собівартість товарів виходить не висока.

 Японці зробили мобільний будинок на випадок ЧП

Японці зробили мобільний будинок на випадок ЧП

Світлана Берзіна, еколог: "Устанавливаются чёткие показатели экологической результативности. Это - энергоёмкость производства должна быть оптимизирована  и соответствовать определенным показателям потребления воды и прочих-прочих  ресурсов, то есть это всё даёт возможность экономить средства".

ВІДЕО: Захисники природи не проти моди: Екологічно чисті вішаки

Купуючи будівельні матеріали, радять звертати увагу на маркування. Не довіряти рекламі. Якщо на продукті  просто написано "без шкідливих домішків" і немає відповідного знаку якості – треба вимагати у продавця сертифікат.

Ілона Ковч. Кироло Ліхачов. "Нерухомість." UBR.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: недвижимость строительство эко
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1735