Лише трохи більше третини столичного житлового фону оснащено лічильними тепла.  Експерти пояснюють: таке обладнання насамперед не вигідне компаніям-постачальникам послуг

Володимир Толочко - голова київського ОСББ. Каже: їхньому будинку вже 10 років. Лічильники тут встановили ще під час будівництва. Спеціальні датчики аналізують температуру повітря на вулиці. А потім  подають сигнал на клапан терморегуляції, який  дозволяє раціонально використовувати тепло. Таке розумне обладнання обійшлося у 19 тисяч гривень. Але вже давно окупилося.

Читайте також : Счетчиками для воды оборудовано более 64% квартир в Украине

Володимир Толочко, голова ОСББ : " У нашому сусідньому будинку. Значить, вони на сьогодні споживають 7,5 гігакалорій в сутки, а ми - 6,5. Тобто, одна гігакалорія. Вартість однієї гігакалорії 200 гривень. То ж, 200 гривень в сутки - за місяць 6 тисяч".  

У більшості столичних будинків не те, що такого клапану - навіть лічильників немає. Колишній міністр ЖКГ пояснює: встановлювати прилади обліку насамперед не вигідно природним монополістам. Бо вони отримують відшкодування із держбюджету за борги населення.  До того ж можуть домалювати до суми  збитків не один нуль в кінці. І зловити на такій брехні компанію майже неможливо.

Корисно знати : 35% житлових будинків поставили на лічильник

Олексій Кучеренко, екс-міністр з питань ЖКГ : " Цього року депутати ВР перед своїм уходом збільшили видатки в бюджеті державному на 8 мільярдів для погашення так званої різниці в тарифах. Тобто, підготували 16 мільярдів гривень , щоб в черговий раз пробачити Теплокомуненерго і муніципалітету всі ці борги".

Нині в столиці всього 36 % будинків обладнані тепловими лічильниками. Столична влада запевняє: решту житлового фонду поставлять на такий облік протягом трьох років. На це з бюджету планують виділити додаткові 60 мільйонів гривень.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: недвижимость счетчик монополист
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 2235