Наступного року житло у столиці і далі дешевшатиме. За 2012-й ціни на вторинному ринку знизилися у середньому на 5 відсотків. Однак варіації за районами дуже відчутні. У Шевченківському  - квартири продавали на 20 процентів дешевше, ніж торік. У Печерському - на 14. А ось на Троєщині та Лісовому масиві помешкання навіть трохи подорожчали.

 

З 2013 року набувають чинності нові правила реєстрації нерухомого майна

З 2013 року набувають чинності нові правила реєстрації нерухомого майна

Віталій Котенко, експерт ринку нерухомості: "Идёт сжатие рынка и стремительное удешевление центра города и квартир не очень ликвидных. Рано или поздно они придут к ценам эконома и точно также толкнут вниз этот эконом. И, собственно, падение продолжится".

Найсуттєвіше впали у ціні квартири у раніше престижних дореволюційних будинках і "сталінках".  Земельні наділи для будівництва власного житла теж подешевшали і ця тенденція збережеться. 

В 2013 году инвестиции привлекут лишь быстроокупаемые проекты

В 2013 году инвестиции привлекут лишь быстроокупаемые проекты

Андрій Гусельников, експерт ринку нерухомості: "Всё, что происходит на рынку земли, достаточно просто и прогнозируемо. К сожалению, на сегодняшней день стоимость сотки медленно, но снижается. Я не хочу сказать, что эта динамика угрожающая. Нет, это  в пределах 5 процентов мы это наблюдали и в прошлом году за год".

А ось малогабаритні хрущовки і новобудови економ-класу лишилися на тому ж рівні.  Гроші, аби купити щось краще, мало в кого є, тож на такі - найбільший попит. І далі ситуація для покупців не поліпшиться. 

 

Біля Оболоні хочуть вирубати ліс і відкрити там кладовище

Біля Оболоні хочуть вирубати ліс і відкрити там кладовище

Віталій Котенко, експерт ринку нерухомості: "Инвестиций особо в страну нет, ипотека не работает. Скажем так, последними постановлениями она ещё больше становиться недоступной. ВВП не растёт целый ряд факторов, который говорит о том, что в 2013 году ждать нам расцвета рынка недвижимости вряд ли придётся".

 

Ипотека может стать недоступной для большинства украинцев

Ипотека может стать недоступной для большинства украинцев

Тому кажуть, дорогі та неліквідні квартири подешевшають принаймні на 5-10 %. Однак, це тільки за умови, що владі вдасться втримати курс гривні. Якщо ж ні - обвал на вторинці може бути і більший. Бо лише первинний ринок не так залежить від курсу долара. Усі необхідні будівельні матеріали можна придбати в Україні.

Ілона Ковч. Алі Карімов. Рубрика "Нерухомість". UBR.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: недвижимость прогноз вторичка
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 5128