Переписати будинок чи квартиру у селі або невеликому містечку в кілька разів дорожче, аніж у місті. Приміром, дідусеві Інни, який проживає у Вінницькій області, така процедура обійшлася у шість тисяч гривень. І це ще два роки тому. Найбільше довелося заплатити оцінювачам - понад 4 тисячі.

Читайте також: Почему украинцы боятся брать ипотеку под 3% годовых

Інна Шеремета, онука: "Приходиш в госструктуру и они говорят идёте к таким-то и они вам это сделают. Они указывают конкретную компанию, есть такая-то компания, может быть если найдете... Но извините меня, бабушка и дедушка будет ходить искать?! У них есть адрес и они пришли туда".

Ще одну хату дідусь планує переписати на двох онуків. У держструктурі попередили - суми теж зростуть вдвічі. До того ж, розцінки за два роки зросли. Тепер така послуга коштує 7 тисяч гривень.

Любомир Дроздовський, юрист: "7 тисяч гривень – це нереальна ціна оцінки. Це штучно створені ціни, які існують тільки за рахунок того, що немає вільної конкуренції на ринку".

Оцінювачі кажуть, біда у тому, що в селах люди не обізнані, що їхню послугу можна замовити у будь-якої компанії. А не лише у тієї, яку рекомендують чиновники. Крім того, оцінити майно можна навіть без виїзду на місце.

Володимир Степенко, директор із маркетингу консалтингової компанії: "Если заказчик вышлет фотографии и все подтверждающие документы, которые характеризуют даный земельный участок и даный объект недвижимости, то впринципе можно оценку делать и без выезда. Вцелом всреднем стоимость оценки дома составляет от 500 до тысячи гривен".

Читайте: Стоит ли покупать квартиру в преддверии кризиса

Юристи радять, якщо у держструктурі вимагають, аби оцінку робила конкретна компанія, просіть у посадовців письмового обґрунтування. Так само, коли ви вже зробите оцінку майна у бажаній фірмі, ліпше не несіть особисто ці документи, щоб не натрапити на відмову, а надішліть їх цінним листом. Загалом не приймати документів від інших компаній державні органи не мають права. Тетяна Стець, Сергій Колодій. Телеканал UBR.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: стоимость оценка жилье
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 16354