Житло у столиці подорожчало. Минулого місяця вартість квартир на вторинному ринку зросла на понад 6 %, у новобудовах - більше ніж на 1%. Це пов'язано зі зростанням попиту на помешкання. Аналітики кажуть,  побоюючись ослаблення гривні після Євро та виборів, люди знімають кошти із депозитів та інвестують їх у нерухомість.

Читайте також: Киевляне не "купились" на весенние квартирные "скидки"

Віктор Оборський, керівник департаменту стратегічного консалтингу Української торгової гільдії: «Те, кто откладывал приобретение жилья на более длительный период, они понимают, что ценовое дно уже пройдено, значительных каких-то колебаний в сторону уменьшения произойти не может. Предстоящие выборы и возможное гипотетическое в связи с этим ухудшение ситуации достаточно, скажем так, оказывают серьезное психологическое давление на рынок».

Читайте по темі: Квартиры в новостройках стали еще доступней

Зараз найбільший попит - на одно- та двокімнатні квартири економ-класу площею від 30-ти до сімдесяти квадратів. Окрім того, покупці почали віддавати перевагу житлу на вторинному ринку. Бо не потрібно вкладати значних коштів у його ремонт. Також навесні скоротилася кількість іпотечних кредитів. Натомість люди частіше беруть помешкання на виплат у забудовників. Квадрат у новИх оселях коштує приблизно $2100, у старих - понад $1800.

Читайте: Как снизить цены на недвижимость до 30%

Андрій Большаков, аналітик компанії з нерухомості: «Средняя стоимость однокомнатных квартир сейчас на первичном рынке жилья сейчас - это 30-70 тысяч долларов в эконом-классе, двухкомнатных - 50-80, трехкомнатных - до 100 от примерно 70-ти. На вторичном этот показатель увеличен примерно на 5 тысяч долларов в классе». 

Нові квартири  найближчим часом не дешевшатимуть. Адже забудовники знизили ціни майже до рівня собівартості, кажуть фахівці. А ось якщо хочете придбати старе житло, варто почекати до осені. Тоді зможете зекономити до 10 % коштів. Бо зараз вартість таких помешкань штучно завищують.

Наталя Андрійчук, Андрій Скорик, Телеканал UBR.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 674
Загрузка...
Загрузка...