Розробники нового Генерального плану обіцяють збільшити територію зелених насаджень Києва на 20 гектарів. Кажуть, переглянули рішення міськради за останні 10 років, і лише там знайшли 2 гектари землі, які можна повернути громаді. Це ділянки, на яких ще не почали забудову, навіть якщо уже і розроблений проект. Однак критики стратегії розвитку міста називають такі обіцянки простою декларацією.

Дивіться також: Територія Києва не зміниться. Землі для будівництва - вдосталь

Георгій Духовичний, архітектор: "Ми бачимо, об’єктивно бачимо катастрофічне зменшення зелених зон. І, в той же час, новий генеральний план розповідає нам, що цих зелених зон стає більше".

До решти обіцяних зелених гектарів увійдуть так звані буферні парки. Це  лісові масиви навколо спальних районів. Сьогодні вони практично не придатні для відпочинку. Вони геть захаращенні сміттям - розповідають проектани.

Читайте: Новый Генплан Киева обойдется в 500 млрд. грн

Сергій Броневецький, директор Інституту генерального плану:18.39.28. "Будемо приводити їх до відповідного стану. Проектувати там парки на цих територіях, велодоріжки, майданчики для дітей, майданчики для вигулу собак, для культурного дозвілля, спортивні майданчики, якісь можливо ресторанні заходи швидкого обслуговування".

Читатйте: Новый Генплан Киева примут не раньше весны 2013 года

Та критики невгамовні. Кажуть, такий благоустрій - лише узаконить зведення ресторанних комплексів на території лісів. Мовляв, із таким підходом зелених насаджень стане більше тільки на папері. На їхню думку, слід взагалі заборонити будь-яке будівництво на території парків. А ось нові спальні райони планувати за нормативами.

Георгій Духовичний, архітектор:  "Коли з'являється нова тисяча жителів в місті повинна з'явитись відповідна кількість води, стоків, електроенергії, доріг, зелених насаджень і всього іншого".

Це цікаво: До 2025 року у столиці не буде заторів

Та розробники генерального плану переконують - ці нюанси вони також прописали у своєму документі. А ось, чи вдасться їм втілити у життя задумане, стане відомо за кілька днів.  До 1 грудня розробники мають закінчити вносити останні правки у генеральний план і подати його до міської ради - на затвердження.

Ілона Ковч. Василь Дендін. "Нерухомість". UBR.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: недвижимость парки генплан киева
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1377