У паспорті будинків з'явиться нова обов'язкова графа - енергоефективність. Це дані про те, скільки споруда втрачає тепла. Замовити таке обстеження можна буде у профільних компаній.  Фахівці роблять вимірювання втрат, і розроблять рекомендації, зокрема, як утеплити споруду - як з середини, так і її фасадів. Утім, коли саме зобов'яжуть робити цей енергоаудит - не знають навіть у профільному міністерстві.

Корисно знати : Новый Порядок регистрации прав на недвижимость ускорит заключение сделок

Віра Радченко, заступник директора департаменту Мінрегіонрозвитку: " У найближчий час буде схвалено цей закон у другому читанні. І на виконання цього закону ми вже будемо розробляти підзаконні документи, це постанови кабміну, які будуть визначати статус енергетичних аудиторів, реєстр цих аудиторів, реєстр паспортів енергетичної ефективності".

Натомість експерти кажуть: подібні паспорти -  лише зайвий клопіт.  Бо коштуватиме  енергоаудит від 8-ми до 10-ти тисяч гривень. І ці гроші мають із власних кишень викласти мешканці будинку, або члени ОСББ. Тим паче, що головні втрати тепла відбуваються не у споруді, а в тепломережах.

Дивіться також : З 1 січня українці платитимуть податок за великі квартири та будинки

Експерти кажуть, що вигідніше зараз  без усякого паспорта відкладати гроші одразу на обшивку стін будинку спеціальними ізолюючими матеріалами. Бо  утеплення п'яти поверхівки коштує не дешево:  у межах мільйона гривень.

Олександр Сергієнко, директор інститут міста:  "У тій же Празі, поїдьте - там жодної не залишилося п'яти поверхівки - чеської хрущовки, яка б не була утеплена. На кожному радіаторі стоїть лічильник тепла. Стоїть регулятор. Людина пішла на роботу - закрила. Прийшла - відкрила. Там тепло дійсно зберігається".

Це цікаво : В Киеве не будет квартир на первых этажах

Втім, чиновники незворушні. Енергоаудит таки доведеться зробити. Мовляв, цього вимагає спеціальна директива Євросоюзу. До того ж, провести відповідні дослідження потрібно буде і для об'єктів державної та комунальної форм власності. А на відповідні потреби кошти виділятимуть із місцевих бюджетів.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: недвижимость квартира енергетика
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1240