Офіси у столиці дешевшатимуть протягом найближчих 3-5 років. Адже цьогоріч мають ввести в експлуатацію ще 4  об'єкти. І обсяг вільних площ зросте приблизно до трьохсот тисяч квадратів. Значно збільшиться конкуренція, і власники приміщень будуть змушені знижувати ціни, аби привабити покупців. А на 2013-2014-й теж заплановано відкриття нових центрів. Тому тенденція посилиться.

Киевские офисы немного подорожали

Віктор Оборський, керівник департаменту консалтингової компанії: "С учетом  ввода нового предложения до конца года доля свободных площадей в структуре предложения офисной недвижимости города Киева составит до 20%. Естественно, это отразится на уровне арендных ставок. В спросе арендаторов на площади от 1000 квадратных метров уже сейчас возможно обсуждение дисконта на уровне от 5 вплоть до 20 процентов".

Дешевшатимуть головно нові великі офіси. Але ціни на старі теж можуть дещо знизитись. Адже в орендаторів буде спокуса переїхати у кращі приміщення. Нині ж за найбільш якісні просять від 30 до 40 доларів за квадрат, дещо гірші та непрофільні коштують по 18-25 умовних одиниць. Найчастіше шукають площі від 100 до 500 квадратних метрів у наближених до центру районах.

Названы самые дорогие города для аренды офиса

Юлія Бадюл, експерт із офісної нерухомості: "Разница в стоимости помещений среднего класса и наивысшего уровня, которые расположены в центральных и отдаленных районах города иногда составляет до 50 процентов. Арендаторы, которые выбирают большие площади, зачастую предпочитают бизнес-центры возле метро, но не в центре. И по ставке до 20 долларов за 1 квадратный метр".

Найчастіше офіси винаймають банки, фармацевтичні  та міжнародні компанії, які цьогоріч значно розширили свій бізнес, а також IT-фірми. До того ж, у 2012-му орендатори почали віддавати перевагу більшим приміщенням, саме через їх подешевшання.

Наталія Андрійчук, Андрій Ярковий. Телеканал UBR

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: недвижимость офис аренда
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1329