Юристи  радять не купувати житло на початку року. З 1 січня почнуть діяти нові правила реєстрації нерухомого майна. Тепер свідоцтва про право власності видаватиме не бюро технічної інвентаризації а державні реєстратори або ж нотаріуси. Однак зараз вони лише проходять кваліфікаційні семінари.

Див. також: На ОСББ чекають нові права

Ігор Годецький, юрист: "Якщо люди на січень а може ще й на лютий будуть щось купувати, то однозначно нотаріуси, які зараз лише навчаються користуватися реєстром будуть робити це звичайно для будь якої людини більше помилок".

ВІДЕО: Своїм все, ворогам - закон: БТІ дозволяють домінувати на ринку

Нотаріуси вноситимуть дані про власників нерухомості лише на вторинному ринку. А ось інформацію про нове житло будуть додавати державні реєстратори. Підрозділів цієї служби при регіональних управліннях Мінюсту створили майже 600. Однак штабу працівників ще повністю не сформували.

Дивіться сюжет: В очікуванні нового податку на нерухомість. Або чи варто відчиняти міліції?

Олена Олексіївна Холевицька, заступник директора Департаменту державної реєстрації речових прав на нерухоме майно Державної реєстраційної служби України: "Ми готові до працевлаштування тих осіб, які на сьогоднішній день працюють в БТІ і готові перейти на роботу в органи державної реєстрації прав".

Нині майнові права на землю та будівлі, що розташовані на ній, містяться у різних реєстрах. Землею —  опікується Держземагентство, а будівлями — комунальні підприємства БТІ. Усі нові дані вноситимуть в єдиний реєстр. Але поки що два в один не об'єднали.

Дивіться також: Процедуру купівлі-продажу квартир - спростили. Ріелтори попереджають про афери

Олена Олексіївна Холевицька, заступник директора Департаменту державної реєстрації речових прав на нерухоме майно Державної реєстраційної служби України: "Нажаль, законодавчо не врегульовано питання щодо інформаційної і уніфікованої єдиної передачі з одного реєстру баз інформації в наш реєстр".

Тож процедура буде такою. Клієнт подає заяву. Реєстратор перевіряє дані  у відповідній базі конкретної людини. Однак, як зізнаються в реєстраційній службі - майже 30 відсотків архівів БТІ не внесено до електронного списку. Тоді доведеться чекати підтвердження. Та обіцяють не більше ніж 14 днів. Це все ж краще, ніж простоювати довжелезні черги в Бюро технічної інвентаризації - кажуть експерти.

Корисно знати: Експерт: Нотаріуси не зможуть реєструвати майно

Андрій Гусельников, експерт ринку нерухомості: "На самом деле БТИ это достаточно такое учреждение попадая туда ты вспоминаешь Советский Союз, бесконечные очереди, хамство, деньги..."

Тож кажуть, головне дочекатися поки нова система запрацює злагоджено.

Ілона Ковч. Володимир Гулевець. "Нерухомість". UBR.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, Google+, Facebook, Instagram.

Теги: недвижимость регистрация квартира документы
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 11836
Загрузка...
Загрузка...