Земля під Києвом не дорожчає, попри збільшення кількості договорів купівлі-продажу. Якщо наділи й купують, то невеликі. Середня ціна угоди - в межах двадцяти тисяч доларів. Рієлтери кажуть: від часів кризи 2008-го земля подешевшала в деяких районах у 5-6 разів.

Надія Ібрагімова, рієлтер: "Если Броварской район берём Зазимье. Там стоили участки до 18 гривень за сотку. Погреба до 20 тысяч за сотку. То в принципе сейчас реально и по 3 тысячи за сотку найти. "Пид забудову" то есть это с актом, с документами, все коммуникации рядом".

Див. також: Сотка землі у Київській області подешевшала на кілька доларів

Ціна ділянки залежить не тільки від розташування, а й  від призначення. Найкращий варіант - якщо в держакті буде записано - "під забудову". Тоді жодних нюансів під час зведення помешкання на цьому наділі не виникатиме. Богдан місяць тому - ще перед виборами  - вирішив вберегти заощадження від можливого знецінення гривні, яким лякали експерти, і пішов купувати землю поблизу столиці. Знайшов оголошення, у якому  ділянку пропонували за 350 доларів за сотку.

Богдан Баранов, киянин: "В межах 35-30 кілометрів від Києва , ціна здалася абсолютно адекватною, навіть дешевою, приїхали на місце – а тут пустир земельний пай а якби ділянки не виділені, тобто сільськогосподарське призначення абсолютно не змінене".

Богдан купувати землю не ризикнув. Бо не відомо, чи зможе її переоформити під забудову. А ось юристи кажуть, у законодавстві є прогалини, які дозволяють зводити будинки навіть на землях сільгосппризначення. 

Див. також: "Дерибан" Біличанського лісу ніхто не може зупинити

Ігор Годецький, юрист: "Виділяється земля для садового кооперативу – наслідком якого є вирощування якихось культур на цих ділянках дозволяється будувати садові будиночки ну там 3-4 поверхи не більше зазвичай це роблять і в цих поверхах дозволяється на сьогодні навіть реєструвати людей".

Єдина проблема - це  адреса. Адже  в таких кооперативних селищах зазвичай усі вулиці мають одну і ту ж саму назву. Жити в такому будинку ви зможете. А ось прописатися буде складно.

Ілона Ковч. Кіріл Ліхачьов. Рубрика "Нерухомість". UBR.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, Google+, Facebook, Instagram.

Теги: недвижимость земли
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 2609
Загрузка...
Загрузка...