Аби збільшити внутрішні інвестиції, необхідно удосконалити програму "Доступне житло". У бюджеті на 2012 рік на неї заклали 200 мільйонів гривень, тоді як за оцінками деяких експертів, необхідно щонайменше 6,5 мільярдів. Але справа не лише у грошах.

Лев Парцхаладзе, глава об’єднання будівельників: «Эту программу надо пересмотреть и сделать типовое, стандартное жилье, чтоб себе стоимость жилья была не больше 400 долларов и квартиры были от 25 кв м.»

Щоб залучити іноземних інвесторів, потрібно передусім знати, який об'єкт їх зацікавить, кажуть аналітики.

Володимр Мисак, аналітик: «Торгівля - це те, що розвивається зараз і цікаво, як інвесторам, так і банкам. Щодо офісної нерухомості та інших сегментів, вони поки що будуть не дуже активно розвиватися.» 

А ось наскільки охоче інвестор дасть гроші на будівництво готелю чи житлового будинку, залежатиме від успішності попередніх проектів компанії, переконані фахівці. Допомогти галузі у новому році має і держава. У першому півріччі 2012-го має запрацювати закон, який спростить процедуру отримання ділянки.

Ігор Лисов, народний депутат України: «500 днів залежно від регіону зменшити до 90 днів. Люди збирали цілі томи документації, щоб розпочати проект, а потім його здати. На сьогодні значно спрощується система.»

Тож учасники ринку сподіваються – у 2012-му Україна вийде на докризовий рівень будівництва.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1234