Це – Михайло. Йому 20 років. День народження зазвичай святкує двічі на рік. У день, коли народився. Із вадою серця. Та за місяць. Саме тоді медики зуміли врятувати йому життя. До слова, Михайло був першою дитиною в Україні, якій лікарі наважились зробити операцію в такому юному віці. Бо зазвичай, під скальпель відправляли малюків, які набирали хоча б 16 кілограмів ваги. Зараз хлопець навіть не знає, що таке біль у серці. А в лікарню - влаштувався працювати.

Михайло Кикоть , прооперований: «С теми дефектами, у меня сейчас инвалидность,  2-я группа, очень тяжело устроиться. В основном занимаюсь помощью водителям. Где-то что-то подремонтировать, подкрутить, подсмотреть»   

Робив операцію Михайлові хірург Ілля Ємець. Він хлопцю відтепер як другий батько. Лікар каже: той день добре запам’ятав.

Ілля Ємець , заслужений лікар України, хірург: «Був критичний такий момент, що все таки на той час, маленький штрих, тобто шовний матеріал, тобто те, чим ми шиємо був низької якості. І звичайно, мені вдалось переадити судини досить добре. Але каранарні артерії ось цього Кикотя, вони на той час були міліметрового діаметру. І ця голка була досить товста» 

А це – дванадцятирічна Марія. Вона – спортсменка. Займається кунг фу. Каже, енергією хоч із цілою бригадою медиків може поділитись. В 9 місяців Марійку теж прооперували.

Марія Берднікова , прооперована: «По началу мама в 4-5 годиков говорила, Маша, не бегай, не прыгай, а потом, когда уже требовали справку на гимнастику, то Илья Николаевич сказал, что можно прыгать и даже нужно»  

Батьки ось цих вертунів стверджують, що жодної копійчини на лікування не витратили. Хабарі до лікарні не носили. Їхніх дітей «на ноги ставили» за державний кошт.

Олена Петрова , мати прооперованої дівчинки: «Вообще бесплатная. Мы денег не платили»   

Кількість дітей, що потребують уваги кардіологів щороку збільшується. Приміром, ще у 2006-му було госпіталізовано 912 малюків. А торік – понад 2,5 тисячі. З них прооперували понад тисячу.

Надія Руденко  , заступник директора центру дитячої кардіології: «Дійсно, зараз набагато більше дітей оперуються з приводу критичних вроджених вад серця. Але це не тому, що їх більше стало, а тому, що навчились діагностувати. Лікарі навіть самих віддалених регіонів України нам повірили. Побачили результат. Критичні вроджені вади оперуються кожен день. 5-7 операцій на день тільки в цьому центрі»   

Щоб медики працювали якомога ефективніше, в столичному центрі встановили телекомунікаційну систему. Завдяки зв’язку в реальному часі лікарі можуть збирати консиліум. Спілкуватись із фахівцями кардіохірургічних центрів Одеси, Херсона та Дніпропетровська. Навіть як проходить операція спостерігати можна. Це – Ілля Ємець рятує життя ще одному маленькому українцю.

Наталія Яровенчук , журналіст:  «Із вродженими аномаліями серцево-судинної системи в нашій країні народжується близько 5 тисяч дітей. Це щорічно. Якщо малюкам вчасно не допомогти – шанс вижити в них дуже малий. Утім, вітчизняні медики оперують успішно. Кажуть, рівень післяопераційної смертності – менше ніж 1%. Наталія Яровенчук, Андрій Ярковий, телеканал Юбіар»  

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 687