Підприємцям – заробіток. Відвідувачам - розвага. А дельфінам -  тюрма. Екологи вимагають закрити всі українські дельфінарії. У Києві справа уже дійшла до суду. 

Екологи повстали проти мучителів дельфінів. Так вони називають дельфінарії і вимагають закрити їх усі. Мовляв - там погані умови для тварин і порушуються санітарні норми. Якість води у басейні ніхто не контролює. Фахівці кажуть, приміром у Києві ще у 2009 році дельфінарій прикрили - бо не мав дозволів від санстанції, екологічної інспекції та державної архітектурно-пожежної служби.

Володимир Борейко, еколог: «Люди, купающиеся там могут заразиться разными заболеваниями. Потому как санстанция закрыла дельфинарий как таковой. Он не имеет оказывать услугу по купанию людей. А тем более, больных детей в этом дельфинарии».

Це при тому, що поплавати поряд з дельфінами - задоволення не з дешевих.  За 5 хвилин просять 600 гривень. Екологи судяться з прокуратурою - за те, що закриває очі на порушення.

Галина Левіна, юрист: «Дельфінарій не є учасником даного судового процесу. До суду звернулися 2 громадські організації. «Еко право Київ» та «Київський еко-культурний центр». І відповідачем є тільки Голосіївська прокуратура міста Києва».

Справу почали слухати у столичному окружному адміністративному суді. Вистачило не надовго - засідання перенесли. На 19 квітня. Щоб сторони ... помирилися.

Вікторія Діброва, представник прокуратури Голосіївського району столиці: «Прокуратура Голосіївського району звернулась до Одеського окружного адміністративного суду з позовом до директора дельфінарію НЕМО. Про зобов’язанні виконати постанову СЕС. Про заборону здійснення розважальних заходів до дельфінарію НЕМО».

Екологи кажуть всі дельфінарії в Україні, а їх 15, варто закрити. Мовляв, там не дотримуються норм утримання тварин - морять голодом і тримають у тісних басейнах. Через це дельфіни живуть по 3-4 роки. В той час як на волі, внесені до червоної книги ссавці,  могли прожити у десять разів більше. 

Наталія Яровенчук, Сергій Колодій, телеканал UBR.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 693