Автоматизувати власний бізнес щороку стає все дорожче. Це найбільша стаття видатків підприємства. В Україні із запровадженням ліцензійного софту ціни на автоматизацію робочого місця зростають у рази. А потужним підприємствам постійно доводиться встановлювати нові сховища для файлів: дата-центри, роутери та іншу апаратуру. Однак, є альтернатива - віртуалізація чи хмара.

Олександр Ольшанський, фахівець ІТ-ринку: «Грубо говоря - это выглядит таким образом: большой сервер или несколько серверов  режутся на несколько виртуальных серверов, которые обрабатывают запросы пользователей.»

Аби зрозуміти принцип дії сервісу, потрібно уявити собі схему оптимізації офісу. Мережею керує сервер. Чим більше робочих місць, тим потужніший він має бути. Він містить у собі різні програми: фінансові, безпеки, документообігу. Також забезпечує доступ до інтернету на робочих місцях і контролює зв'язок із філіями. До сервера підключене сховище даних. Тут зберігається вся інформація компанії, яка автоматично розподіляється між робочими станціями. На кожній такій станції, тобто - робочому місці, як і годиться, стоїть простенький недорогий комп'ютер. Його функція - заходити на віддалений сервер, щоб працювати зі своєю ж інформацією. На кожне таке місце слід придбати ліцензію. Хмари ж дають змогу не перейматися утриманням віддаленого сервера. Про безперебійність його роботи дбає ІТ-компанія, яка таким чином здає в оренду місця на своєму сервері.

Олександр Ольшанський, фахівець ІТ-ринку: «Ресурсы, которые оказывают людям, какие-то услуги. Они вынуждены держать запас мощности в 5-10 раз. Нормальной является ситуация, когда сервер загружен на 10%. Если на половину, то ситуация уже не хорошая.»

Безпека віддалених серверів організована автоматично. У цьому зацікавлені власники хмар. Можна замовити систему CRM, документообігу з фінансовими та статистичними сервісами. Навіть з математичними програмами. Обробка та зберігання даних відбувається на віддаленому сервері. Готова інформація надходить на робочі місця.

Павло Блодський, фахівець ІТ-ринку: «Услуга виртуального сервера в типичном варианте требует довольно сложных административных навыков. Большинство бизнес-пользователей не располагают такими ресурсами, что бы нанимать целого системного администратора. На услуги которого, требуется много денег.»     

Вартість користування хмарами поки що залежить від вартості сервера, який їх надає. З розвитком ринку вона стабілізується, прогнозують фахівці. Нині це від ста доларів до кількох тисяч. Однак, хмарний хостинг замінює роботу системних адміністраторів. Фахівці переконують, хмари – це суттєва економія. Ускладнює роботу у хмарі те, що в українському законодавстві поки що не враховано її особливостей. Приміром, данні можна зберігати виключно на території держави. Нині в Україні вже створені перші хмарні сервіси. Фахівці стверджують, що згодом їх кількість зростатиме, а вартість знижуватиметься.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 843