Засклили балкон незаконно? - Готуйте кругленьку суму. Адже доведеться викликати працівників БТІ та вносити зміни до техпаспорта. До того ж, вам перерахують загальну площу квартири.

Тим, хто не узаконив засклених балконів, доведеться витратитись. Адже за них тепер потрібно платити за коефіцієнтом 0,8, а для лоджій, веранд і холодних комор - 1. А тим, у кого засклення не внесено до техпаспорта квартири, слід звертатися до БТІ.

Людмила Шанц, голова правління Запорізької ГО об'єднання ЖБК та ОСББ: «Оформление вот балконов и лоджий приведет к тому, что придется вызывать техника БТИ - первое. Второе: затраты БТИ увеличиваются ежемесячно, все прекрасно знают, в каждом регионе. БТИ придет и по-новой будет обмерять вашу квартиру. Вот эта нагрузка и ляжет на наши с вами карманы».

У вісімдесяті багато людей приватизовували квартири і склили балкони, не вносячи змін до техпаспорта. Тоді цієї вимоги взагалі не існувало. Тепер же, щоб записати таку інформацію, доведеться заплатити БТІ близько 400 гривень. До того ж, після перерахування загальної площі помешкань може зрости і розмір квартплати.

Катерина Чижик, співголова Дніпропетровської громадської асоціації: «Те, кто приватизировал свое жилье в 90-х годах, я думаю, что скорее всего квартплата не изменится. Те, у кого приватизация проходила в 80-е года и неузаконенные застекленные балконы, такая квартплата может измениться, но это будут незначительные копейки».

Водночас, у спілці власників житла вважають, що нові зміни до Житлового кодексу вигідні забудовникам. Вони тепер відразу склитимуть лоджії та балкони, щоб додати їх площу до дорожчих квадратних метрів.

Олексій Кучеренко, голова правління Спілки власників житла України: «Забудовники отримали законні підстави розраховуватись з інвесторами, тобто покупцями квартир, ось цими додатковими метрами. Тобто вони будуть зацікавлені тепер стеклювати балкони і лоджії і за цими коефіцієнтами в рахунок інвестиційних угод продавати людям».

Тож поки ескперти вбачають у нових змінах лише лобіювання інтересів забудовників.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 6039