Діти за батьків - не відповідають. Цього тижня Конституційний суд  ще раз став  ньюзмейкером.  Він розтлумачив деякі положення закону про доступ до публічних даних. Відтепер розповідати особисту інформацію про людей без їхньої згоди - не можна. Це розцінюватимуть як втручання в приватне життя. Виняток - для чиновників. Але  - суто для них. Про членів їхніх сімей - ні слова. Шукати журналістам, за які гроші купили донька чи син урядовця дорогий автомобіль - не можна. Більше знає  - Ольга Подимай.

Обираємо кота у мішку. Дізнатись про чиновника можна буде лише з його декларації про доходи або ж персональних даних. Решта – зась. Майновий стан, особисте та сімейне життя посадових осіб за рішенням Конституційного суду вважається конфіденційною інформацією. Рішення цього суду не можна оскаржити в жодній інстанції.

Органи влади більше не зможуть надавати українцям інформацію про осіб та членів їхніх сімей без згоди останніх. В цьому разі збирання, використання та поширення конфіденційних даних слід вважати втручанням в особисте та сімейне життя людини.

Анатолій Головін, Голова Конституційного Суду України: «Таке втручання допускається лише у випадках, встановлених законом. І лише в інтересах Національної безпеки, економічного добробуту та прав людини".

Проблемою втручання у особисте життя перейнялися депутати Жашківської райради на Черкащині.

Олександр Демченко, голова Жашківської Райради: «Органи місцевого самоврядування, до сільських голів, зверталися громадяни, 12 коли надавалася інформація. І ця інформація використовувалася у тих чи інших позиціях».

Утім в яких саме позиціях, в чому полягає шкода Жашківській райраді або ж її голові особисто, і чому для роз'яснень знадобилось звертатись до вищої судової інстанції, депутат з Черкащини пояснити не захотів.

Олександр Демченко, голова Жашківської Райради: «В мене є звернення безпосередньо сільських голів. Якщо є питання, давайте будь-ласка, ви звернетесь офіційно, ми через району раду дамо вам офіційне звернення».

Рішення Конституційного суду стосуватиметься не стільки самих чиновників, скільки їхніх родичів.  Пояснюють юристи. За законом інформація про сімейний та майновий стан посадовців - публічна.

Антон Кравченко, юрист: «Це є винятком. Тобто якщо закон прямо вимагає здійснити ту чи іншу дію, чи подати декларацію, чи повідомити про щось, чи про щось заявити, чи попередити чи таке інше, тоді це потрібно робити. І цією інформацією можна користуватися. У разі, коли ж це інша вся інформація, краще отримувати згоду».

Нині за поширення конфіденційної інформації карають штрафом від півсотні до тисячі неоподаткованих мінімумів. Також за оприлюднення непогоджених фактів з життя політиків чи чиновників вітчизняним журналістам загрожує арешт терміном до півроку. Або ж позбавлення волі до 5 років. А українці тепер  менше знатимуть про слуг народу, що працюють за державні кошти.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 538