Не встигли прийняти, як уже треба переписувати. Головний кошторис країни, який депутати ухвалили у першому читанні, доведеться перекроїти. Наближчим часом профільні міністерства візмуться урізати видатки. Знову постраждає соціалка. Головною причиною внесення змін до бюджету стали переговори з Москвою. Вони не дали очікуваного результату. Ціна на блакитне паливо для населення не знизиться. Отже, у першому кварталі наступного року за тисячу кубометрів російського газу ми платитимемо більше ніж чотириста доларів. Натомість проект бюджету уряд розробляв на основі майже вдвічі нижчої вартості. Напередодні Микола Азаров доручив внести відповідні поправки до бюджету. Переглянути, кажуть експерти, доведеться й головні макропоказники.

Ігор Уманський, заступник міністра фінансів (2008-2010 рр.): «Реальне зростання на рівні нуль - максимум 1%. Це з урахуванням відповідної інфляції. Як наслідок, дохідну частину бюджету я би лишив на рівні який є цього року.»

 Скоригувати слід і показник інфляції. Реально знецінення товарів та послуг у 2012 становитиме близько десяти відсотків. Найближчим часом влада буде зменшувати видаткову частину. Фахівці припускають: насамперед заморозять соціальні виплати.

Лілія Григорович, депутат Верховної Ради: «Це не бюджет розвитку, це бюджет виборчий, де значна частина коштів  буде акумульована в руках Кабінету міністрів, і буде управлятися виключно постановами Кабміну. Навіть якщо по окремих програмах ми бачимо, що видатки збільшені, якщо помножити це на показник інфляції, стає зрозуміло, що буде не більше, а трішечки менше.»

За попередньою інформацією, розглядати головний кошторис країни у другому читанні депутати планують уже цього тижня

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 661