Юлія Тимошенко проти нового кримінально-процесуального кодексу. Вона закликала опозицію скасувати його. Бо вважає, що документ порушує Конституцію і права громадян. Тим часом юристи та політики у кодексі знаходять як негативні зміни, так і позитивні. Але останніх, кажуть, більше. Тож від завтра судитися та розслідувати справи будуть по-іншому. 

Без додаткового розслідування та родичів-захисників у залі слухань. Так тепер судитимуть українців. Від завтра починає діяти новий кримінальний процесуальний кодекс. Захищати обвинуваченого зможуть лише ліцензовані адвокати, більше  жодних дочок і сусідів.  Така європейська практика, кажуть фахівці. Через Новий кодекс менше людей буде у СІЗО. Бо окрім взяття під варту, будуть  інші запобіжні заходи. Приміром, домашній арешт або застава.  Та зменшиться термін перебування під вартою.

Дивіться також : Французька опозиція не може визначитися із лідером

Володимир Олійник, народний депутат України : " За незначні, середньої важкості до 6 місяців, за тяжкі і особливо важкі - до року. Все далі не мордуйте людей - приймайте рішення. Попасти під варту може людина, яка скоїла насильницького характеру злочин, вбивство, пограбування, або рецидиви в нього є, або чинить тиск на потерпілого, на свідка".

Проводити обшук можна буде лише за рішенням суду.  А допитати людину  дозволять  тільки у відділенні міліції чи у прокуратурі.

Читайте також : Сегодня к Тимошенко приедут наблюдатели от Европарламента

Анжеліка Сицько, адвокат : " Допит не може тривати більше 8 годин в загальному терміні, але кожні 2 години має бути надана перерва особі, яку допитують. Допит не може бути після 22.00 години до 6 години ранку".

А ось явка із повинною - більше у суді не доказ. Тож і вибивати її міліціонерам - не потрібно. Хоча адвокати  кажуть, правоохоронці б’ють людей подекуди просто для забави. І від несумлінних міліціонерів - жоден кодекс не врятує. 

Тетяна Мазур, директор ГО "Міжнародна амністія в Україні" : " Наприклад випадок Михайла Бєлікова, який трапився в Донецьку в червні цього року. Його затримали працівники міліції на вулиці лише за те, що він розпивав пиво, його доставили в опорний пункт - жорстоко побили і зґвалтували міліцейською дубинкою. І він не був фігурантом у жодній кримінальній справі, тобто фактично ці гарантії на нього не розповсюджувались".

Це цікаво :  До выборов президента 2015 Янукович не выпустит Тимошенко

Тож радять державному бюро розслідувань, окрім виведення на чисту воду високопосадовців, дати ще й право розглядати скарги на свавілля  працівників міліції. А створювати орган потрібно якнайшвидше. Бо 5 років, які закладені для цього в законі, занадто тривалий термін.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: тимошенко опозиция кпк
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1895