Через Податковий Кодекс у тінь пішли 25% дрібних підприємців.

У Кабміні сподіваються, що нові правила спрощенки, за які нардепи проголосували у жовтні, допоможуть повернути дрібний та середній бізнес у легальне русло. Проте, зізнаються суттєво бізнес-середовище вони не поліпшать. 

 Леонід Козаченко, голова Ради підприємців при кабміні:  «Ті зміни які прийняті тиждень тому, вони дадуть можливість принаймі відновити те що було, не покращити бізнес середовище, але відновити, тобто ми можемо говорити про сотні тисяч спрощенців, які повернуться на свої робочі місця.»  

Проте, є в законі і такі норми, які або стимулюватимуть корупцію або призведуть до зменшення кількості підприємців, кажуть депутати. Зокрема йдеться про можливість податкової позбавити бізнесмена свідоцтва платника єдиного податку за результатами перевірки.

  Микола КАТЕРИНЧУК, член комітету ВР з питань податкової політики: «Адміністративні суди вважають, що це не акт, а рішення суб'єкта владних повноважень, тому оскаржити його не можемо, тільки можна йти по шляху апеляції, тобто в район, або в місто по системі державної податкової адміністрації.»

 На думку представників підприємців, для прозорих стосунків із податківцями не вистачає ще однієї деталі. Треба чітко визначити критичний рівень доходів, перевищивши який ти втрачаєш статус спрощенця.

 Анатолій Кінах, президент УСПП: «Особливо нас турбує те, що не виписаний механізм індексації річних доходів, бо інфляція це наша реалія, яка є і буде, індексація в тому числі взаємопов’язаної з зобов’язаннями самих платників податків. І це треба робити постійно, бо через рік-два всі ці норми, в тому числі річних доходів дещо втрачають свій сенс.»

 Штрафи  фізичних та юридичних спрощенців несправедливо різняться. Якщо з юрособи за порушення стягнуть подвійний розмір сплачуваного податку, то представникам третьої групи доведеться заплатити від 3 до 5 місячних податків, кажуть експерти. Зараз дрібні підприємці живуть мріями про повернення у правове поле. Та кажуть, процес затягнувся й тепер не певні чи вистачить оптимізму, щоб дочекатися.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 2548