До 2015 року Кабмін перейде на програмне забезпечення українського виробництва. Як саме - прописали у Державній цільовій програмі, яку нещодавно затвердили в уряді. Вже навіть підрахували, що для цього потрібно 42 млн грн. Новий софт, за задумом кабміну, має бути з відкритим кодом. Це дасть змогу вносити необхідні зміни, а таке право мають тільки розробники. А головне - допоможе зекономити сотні мільйонів гривень на купівлю високотехнологічного продукту іноземного виробництва.

 Володимир Семиноженко, голова Держагентства з науки та інновацій: «Економічний ефект від цієї програми не менш ніж 70-80% державного бюджету може бути зекономлено завдяки тому, що будуть задіяні саме українські національні розробки, які по створенню програмного забезпечення з відкритим кодом.»

ІТ-спеціалісти ідею сприйняли "на ура". Кажуть – це справді заощадить державні кошти. Однак, усе залежить від двох чинників: як довго реалізовуватимуть Держпрограму. І – який обсяг роботи доведеться виконати фахівцям.

 Олексій Юзефов, керівний партнер ІТ-компанії: «Есть масса прикладных программ, разработанная сторонними или иными разработчиками, которым придётся тем или иным способом адаптировать и переносить на новые операционные платформы. В зависимости от того, как много этих программ,  в зависимости от того, насколько хорошо они задокументированы, закодированы. В зависимости от этого и будет итоговый бюджет всего этого проекта.»

За словами можновладців, в України вже існує досвід створення власного софту. Яскравий приклад цього - програма "Електронний уряд", яка ґрунтується на вітчизняних розробках та на програмному забезпеченні з відкритим кодом.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1019