Не маєш офіса - геть із ринку. Урядовці узялися чистити лави інтернет-торгівців.  У світовій мережі щороку наторговують на мільярд доларів. Нові вимоги - мати приміщення, адресні реквізити - деякі гравці оцінили не так, як урядовці. Мовляв, документ замовили - великі компанії. Які вже мають офіси. Ринок іще більше піде у тінь. Що від цього нам із Вами - клієнтам? Позитив - за неякісний товар - тепер буде кому відповідати.  Але гравців поменшає. Відповідно і конкуренція зійде нанівець. Далі логіка проста. Менше граців - вищі ціни. А вони точно зростуть.

Кабінет Міністрів має намір зобов'язати інтернет-торгівців вести свою діяльність в офісному приміщенні. З усіма реквізитами. Підприємець Олександр Ворошило має власну онлайн-крамницю. Продає книжки уже 4 роки. Офіс має - орендує у знайомих за менші гроші. Колегам без приміщення співчуває. "Думаю що більшість закриються, а якась частина очевидно буде просто нелегально працювати   І замість того щоб нам допомагати, або хоча б не чіпати то кожного місяця ми отримуємо якесь нове рішення уряду геніальне, яке ще більше ускладнює роботу"

Дрібні гравці ринку вважають: у такий спосіб  великі гравці усувають конкурентів. Із шести з половиною тисяч онлайн-крамниць 90 відсотків належать малим підприємцям. "Есть один из лидеров у которого около 10 процентов рынка, у магазина номер 2 не более чем 2.5 процента рынка все остальные интернет-магазины это очень маленькие игроки  в конкуренции всегда побеждает сильнейший соответственно если из этих 6.5 тисяч несколько сотен не смогут функционировать дальше остальные смогут смело восполнять  их нишу" - вважає директор з маркетингу торговельної мережі Антон Василевський. 

У мінекономрозвитку, яке розробило закон, стверджують, норма документа передусім спрямована на захист прав споживачів. У більшості онлайн-крамниць з інтернет-сторінки неможливо зрозуміти, хто з того боку прилавка, тому що в контактах зазвичай вказано лише телефон та електронну пошту. У такому разі власника магазину знайти практично неможливо.

Офіс це є те місце куди, якщо про нього знають, якщо є всі необхідні дані, споживач може прийти, звернутися до конкретного виконавця, предявити товар, предявити документи про придбання товару і отримати або повернення гроші, або замінити даний товар, наголошує директор департаменту Ігор Грабук.

Якщо за адресами реєстрації магазину не буде, то тоді такі інтернет-крамниці шукатимуть і закриватимуть, оскільки вони бУдуть винні вже не споживачеві, а державі - через те, що порушують закон. Допоможе документ і нелегалів виявити. Таких нарахували на ринку аж 70 процентів. Легше стане і юристам - судитись через неякісний товар доводиться частенько. 

Ще 2007-го частка позовів проти інтернет-крамниць становила 6 відсотків від загальної кількості. А вже 2010-го зросла у шість разів.   Та споживачі від закону не лише виграють, а й утратять. Частина власників інтернет-магазинів таки винайматиме офіси, а вИтрати на оренду закладатиме у вартість товару.

Тим часом голова асоціації учасників електронного бізнесу Павло Сідельов вважає - "Ни один предприниматель не будет работать себе в убыток, если у него появились дополнительные расходы, а снятие помещения офисного типа это достаточно серйозный расход, эсли при этом это малый предприниматель, то все дополнительные расходы лягут в виде комисий на плательщика"

Водночас директор з маркетингу торговельної мережі Антон Василевський вважає, що вартість товарів в інтернет магазинах якщо і зросте, то не набагато. "Учитывая структуру затрат интернет-магазинов подорожание техники не будет превышать 1-2 процентов, но в настоящий момент времени существует и так розрыв в ценах между мелкими играками и лидерами рынка порядка 5-7 процентов, соотведственно в среднем цена на технику на рынке практически не изменится" - каже директор з маркетингу торговельної мережі Антон Василевський. 

У кожному місті 99 процентів обороту припадає на першу десятку магазинів, які давно завели офіси і торгують там. Загальний же обсяг ринку інтернет-торгівлі в Україні оцінюють у понад мільярд доларів у рік.   
 
  

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 3849