Сергій Арбузов, Андрій Клюєв чи Микола Азаров. Це головні претенденти на прем’єрське крісло. І ті, хто виконуватиме бюджет 2013-го. Від прізвища новОго керівника Кабміну залежить багато. Бізнесу потрібно розуміти - яка буде економічна стратегія нового прем’єра. Якщо країні знадобляться гроші - у першу чергу прийдуть до підприємців. Слабкий або сильний долар - теж головний фактор планування доходів. Українцям важливо буде знати - наскільки буде готова економіка їх працевлаштувати. Видавати зарплати, пенсії.

Азаров отменил заседание Кабмина

Дев’ятсот дев’яносто дев’ять днів і відставка. Саме стільки працював Кабмін під керівництвом Миколи Азарова. А сам прем’єр побив рекорди своїх попередників - Віктора Януковича та Юлії Тимошенко. Проте до триріччя у прем’єрському кріслі Азаров не досидів.

Уляна Дрючкова, журналіст : "З початку тижня всі вони до своїх посад отримали додаток - виконувач обов’язків. До парламенту, найвірогідніше, працювати можуть міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Анатолій Близнюк, за ним - головний МНС-ник країни, самовисуванець - Віктор Балога. За ними ще один самовисуванець - економічний міністр Петро Порошенко. До Ради також піде міністр юстиції Олександр Лавриновичю. Саме йому пророкують крісло спікера парламенту".

Азаров за роботу колегам подякував, проте закликав не поспішати звільняти Кабінети на Грушевського.

Микола Азаров, Прем'єр-Міністр України : " Ніяких "відпускних настроїв" бути не може. Робота уряду продовжується у звичайному напруженому робочому режимі. Ситуація в Україні і світі вимагає від уряду професійних, виважених, але рішучих дій".

Вони ще не пішли, але вже обіцяли повернутися. Розлука із окремими урядовцями, пророкують політологи, буде нетривалою.

Состав Кабмина будет сформирован не ранее 13 декабря

Уляна Дрючкова, журналіст : " Обрані народом віце-прем’єр Борис Колесніков та освітянин Дмитро Табачник найвірогідніше, залишаться працювати у Кабміні. Доля ж решти урядовців буде напряму залежати від того, хто сяде в крісло прем’єр-міністра України. Бажаючих очолити Кабмін чимало. Серед найголовніших претендентів  нинішній голова Національного банку Сергій Арбузов, та секретар Ради нацбезпеки Андрій Клюєв. Проте найбільше шансів і перспектив у нинішнього хоч і виконувача обов’язків прем’єр-міністра Миколи Азарова. Саме йому перемогу пророкують політологи.  Про це напередодні заявив і Президент . І додав, що тепер все залежить від того, кого у команди наберуть собі кандидати".

Трохи менше шансів у Андрія  Клюєва. Нещодавно він відмовився від депутатського мандата. А це, кажуть політологи, ніщо інше як впевненість у тому, що він таки залишиться у вертикалі виконавчої влади. Хоча саме на нього покладали надії промислові експортери.  У Сергія Арбузова, на думку фахівців, переваг значно менше. Бо він не має підтримки у партії більшості, та й попередніми ініціативами Нацбанку заробив ореол хлоп’яцтва.

Особисто ж Президента, кажуть політологи, найбільше влаштовує якраз кандидатура Миколи Азарова. Та не факт, що із цим погодиться парламентська більшість.

Кабмин подготовил изменения в ПДД. Что поменяется

Володимир Фесенко, політолог : " Чи знайдуться голоси для затвердження кандидатури прем’єр-міністра.  І тут вже питання не в прізвищі. Азаров, Арбузов.  Їх складно буде знайти за будь-яку кандидатуру від партії регіонів.  Тому що сьогодні, судячи з різних джерел, стійкої, гарантованої більшості у ПР немає".

Якщо у Кріслі Азаров таки всидить, кажуть політологи, значних ротацій у Кабміні не буде. Якщо  прем’єр-міністром стане хтось інший, наприклад, представник  команди наближеної до сина Президента, то попрощатися із званням міністра доведеться переважній частині урядовців. 

Тарас Березовець, політтехнолог : "  Новий Кабмін буде відрізнятися більше ніж на 50%. Оновлення по керівникам міністерств  буде дуже суттєвим. По суті, це буде абсолютно нова команда, і її головне завдання - забезпечити другий президентський термін Віктора Януковича. В зв’язку з цим перевага буде надаватися професіоналам, а з іншого - людям, яким  Президент особисто довіряє".

Усі шанси всидіти у своїх кріслах мають перший віце-прем’єр Валерій Хорошковських, віце-прем’єр Сергій Тігіпко, міністри Юрій Колобов, Микола Присяжнюк та Юрій Бойко. А ось керівника МВС Віталія Захарченка можуть підвищити. Можливі новачки у Кабміні - відразу два представники Адміністрації Президента - Андрій Портнов та Олена Лукаш. На крісло у Кабміні претендує і нинішній голова ДПС Олександр Клименко. А ось поки що єдина жінка в уряді  Раїса Богатирьова, найвірогідніше залишить будинок на Грушевського.

Азаров: Кабмин наполовину должен состоять из женщин

Політологи кажуть: прогнозувати можна довго. Бо хто буде у Кабміні - залежатиме від домовленостей.  

Тарас Березовець, політтехнолог : " Є так звані три резерви, з яких Президент завжди черпає ресурси: це група так званих старих донецьких. Так звана молода команда - це група наближена до сина Президента. І третя - це так звана Росукренерго - до якої відносять Дмитра Фірташа та Сергія Льовочкіна.  Враховуючи політику Януковича,  він ніколи не надає комусь монопольного права, тобто все одно буде витриманий певний баланс".

Голосувати за прем’єра буде уже нова верховна рада. Аби підтримати Президентського кандидата, регіонали вимолюватимуть голоси у комуністів, самовисуванців та навіть в опозиціонерів. Кажуть, уже зараз самовисуванцям пропонують по 5 мільйонів доларів за перехід до фракції.  Якщо жоден кандидат на прем’єрське крісло не отримає у сесійній залі більшості голосів, виконувати обов’язки глави уряду буде і далі  Микола Азаров. Або ж Валерій Хорошковський,  якого не цурається МВФ. Остаточне рішення  - все одно - за Президентом.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, Google+, Facebook, Instagram.

Теги: политика кабмин. дупутаты
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 544
Загрузка...
Загрузка...