Компенсації витрат за правову допомогу узаконили. До появи рішення ради питання регулювала постанова кабміну. А це не відповідало нормам Цивільного Кодексу. Тепер закон має забезпечити однаковий підхід до відшкодування видатків на судові процеси.

Валентин Гвоздій, керуючий партнер юридичної компанії: «Кожен з громадян має право собі найняти адвоката того чи іншого. У них є різна вартість у цих адвокатів. Відповідач же не винен що позивач найняв самого дорого адвоката і заплатити йому більше ніж собі найняв відповідач. В чому його вина.»

Суд встановлюватиме компенсацію за юридичні послуги на рівні не більше ніж 40% від мінімальної заробітної плати. Це – за годину роботи юриста чи адвоката. Враховуватимуть лише  допомогу за підготовку скарг і клопотань, за здійснення процесуальних дій поза судом та безпосередньо під час засідання. Раніше такого переліку робіт не було взагалі.  

Кирило Казак, партнер юридичної компанії: «Законом сужен перечень работ за которые можно вносить возмещение. Хотя, я считаю, что это не правильно , и он упустил тот же самый момент, как подготовку документов для судебного заседания. Там не указано, что подготовка процессуальных документов и т.д. Поэтому в этой ситуации адвокаты будут исхитряться, что бы обосновывать суду расходы свои на правовую помощь, которые не входят в этот закон.» 

Також законом врегульовано питання про стягнення витрат з тих осіб, які не зобов’язані платити за правову допомогу. Тобто незахищених верств. За роботу юристів та адвокатів що матимуть таких клієнтів, відшкодовуватимуть лише 2,5% від мінімальної зарплатні за годину.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 682