Будь-які персональні дані українців виносити на широкий загал забороняє законодавство. Утім, ні для кого не секрет, що придбати їх можна ледь не на кожному книжковому базарі. А ще - знайти в Інтернеті. Якщо ви наткнулися на відомості про себе, скажімо, у всесвітній мережі - маєте право вимагати компенсації за моральний збиток.     

Юрій Бабенко, юрист: «Перш за все треба звернутись до сайту - адміністрації сайту - дізнатись, хто їм надав цю інформацію. Потім уже вияснити, через кого поширилась ця інформація, і хто , фактично. порушив ваші права на інформацію, і до нього вже мати якісь претензії. Сайти не несуть відповідальність за інформацію, яка в них міститься. Це відповідальність особи, яка опублікувала цю інформацію».

Щоправда, юристи попереджають: значної суми відшкодування морального збитку ви не отримаєте. А судова тяганина може тривати місяцями. Для того, аби убезпечити українців від поширення небажаної інформації, усі бази даних із початку наступного року почнуть реєструвати. Цим займатиметься профільна державна служба. Відповідні послуги вона надаватиме безкоштовно і в досить стислі терміни. На тих, хто реєстрації не пройде - накладуть штрафи. Суми можуть сягати 17-ти тисяч гривень. Крім того, за розголошення приватної інформації про вас, порушника можна буде навіть позбавити волі.  

Юрій Бабенко, юрист: «З 1 січня 2012 року вступить в силу закон про внесення змін до певних законодавчих актів, яким встановлено буде відповідальність. По-перше, адміністративна... це буде від 500 до тисячі мінімальних неоподаткованих доходів громадян. А також і кримінальна відповідальність. В залежності від кваліфікації злочину буде встановлюватись навіть встановлюватись у розмірі позбавленні волі строком від 3 до 5 років».

Також, можна вимагати викреслити себе з певних баз даних. Наприклад, коли міняєте місце роботи. Відмовити вам колишній працедавець не має права.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 934