Паливо може подорожчати від 20-ти до 60-ти копійок на літрі. Мінінфраструктури хоче отримати додаткові три з половиною мільярди гривень з нафтотрейдерів. Відомство внесло на розгляд уряду законопроект про підвищення ставок акцизу на пальне. Для бензинів - до 200 євро на тонні. Для всіх видів дизелю до 120.

В уряді знову  хочуть підвищити акцизи на пальне. Мінінфраструктури пропонує збільшити податок на 95-й бензин - до 200-т євро за тонну. 92-го -  вдвічі. Ставки збору для дизпального - уніфікувати. І довести їх до рівня 120 євро за тонну.

Юрій Кучабський, оператор ринку нафтопродуктів: «Если раньше по дизтопливу акцизы на качественное топливо были меньше, то сейчас предлагается уравнять акциз для всех видов топлива. Таким образом это приведет к тому, что менее качественное топливо будет завозиться в Украину».

У трейдерів розрахунок простий: кожні 10 доларів на тонні - додаткові 10 копійок на літрі. Якщо акциз збільшать, дизпальне подорожчає - на 60-т копійок. 95-й бензин - до 20-ти копійок. Так уряд хоче компенсувати високу вартість газу. У проекті бюджету на новий рік Кабмін заклав ціну понад 400 доларів за тисячу кубів.

Ксенія Ляпіна, народний депутат України: «Ищет теперь эти миллиарды, которые нужно в доходную часть бюджета. И традиционно рынок нефтепродуктов и вообще нефтерынок рассматривается как дойная корова».

Завдяки законопроекту до бюджету надійдуть додаткові три з половиною мільярди гривень. Порахували в уряді.  Їх використають для будівництва та реконструкції доріг.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 4132